Szukam słuchawek nausznych portable o podobnym brzmieniu do

Jako nowicjusz w poszukiwaniu pierwszy raz lepszych słuchawek, niż standardowe dołączone do smartfonu, zakupiłem Cresyn C750H czarne, które okazały się zbyt cisnące i z nieco innym tj. gorszym brzmieniem (bass) niż zakupione w podobnym czasie słuchawki przez mojego brata AKG K 514 mkII. W Cresynach ciężko było mi chodzić na szyi, nie mogłem obracać głową bo ciągle brodą haczyłem o przetworniki.

Za namową Forumowiczów kupiłem SoundMagic E10. Dano mi też propozycję AKG K450. Słuchałem pożyczone AKG K430, w których bass był za duży ale najbardziej odczułem, że dźwięk jest jakby przytłumiony tzn. jakbym słuchał głośnika z wierzy czy telefonu podczas rozmowy - przez szmatkę. Jako, że AKG K450 uchodzą za lepsze od AKG K430, pomimo jeszcze większego basu, wybrałem się do sklepu w celu ich odsłuchu i udało mi się je znaleźć. Niestety cieszę się, że nie kupiłem ich w ciemno bo żałowałbym kolejny raz - słuchawki miały jeszcze większy bass niż AKG K430 i dla mnie niestety za duży oraz dalej grały tak, jakbym słuchał muzyki z głośnika ze grubszą szmatką na nim. Podobno to wina zamkniętej konstrukcji i małych przetworników - nie wiem, nie znam się ale już wiem czego chcę.

Słuchawki brata AKG K 514 mkII nie są może super, ale ten dźwięk po prostu mi odpowiada. Gdybym nie miał z nimi porównania, pewnie pozostałbym przy SoundMagic E10. Dziś zrobiłem test polegający na odsłuchaniu 13 różnych utworów na SoundMagic E10 i AKG K 514 mkII. Najpierw wysłuchałem cały utwór na SM E10 potem na AKG i wybrałem te słuchawki, na których utwór bardziej mi się podobał.

Poziom głośności ustawiłem na podobny tj. SM E10 ok 40% a AKG ok 60/65%, odsłuch był w obecnym smartfonie HTC Desire S. Jako, że słucham głównie muzyki dance i pop ale i nie tylko, na tapetę poszły tacy wykonawcy i utwory:

  1. Amelia Lily - Shot up

  2. Nickelback - Far Away

  3. Arash Feat Sean Paul - She Makes Me Go

  4. Dj. Assed Feat Mahombi…

  5. Sylwia Grzeszczak - Flirt

  6. Daft Punkt - Get Lucky

  7. Librinth feat Emely Sande

  8. Kase and Wrethow - One Life

  9. Weekend - Ona tańszy dla mnie

  10. Mrozu - 1000 metrów nad ziemią

  11. One Republic - If I lose myself

  12. Enya

  13. Katie Melua

Z góry sorki za błędy w nazwach wykonawców i utworów.

Efekt testu jest taki, że na 13 utworów za każdym razem bardziej podobało mi się słuchanie utworu w AKG K 514 mkII. Czasami dodatkowo robiłem jeszcze kilkusekundowe powtórzenia jakiegoś kawałka utworu, żeby coś porównać. I było różnie ale zawsze na plus AKG, a to lepszy bass, a to więcej słyszałem, a to dźwięk wydawał mi się bardziej czystszy (chyba też sopranowy), nie tak płaski/płytki/nie tak błęboki o ile umiem to wyrazić - bo melomanem nie jestem. W utworach Enya i Katie Melua odczułem gorszość E10 polegającą też na tym, że głoś wokalistek był taki jakby “trochę przez megafon”.

Z E10 wraz z Comply M i silikonami Thomsona mam zamiar się porzegnać. Tymczasem teraz szukam słuchawek nausznych (nie dokanałówek, bo nie są dla mnie wygodne), o dźwięku identycznym lub nawet lepszym od AKG K 514 mkII, o preferowanej wielkości i sposobie składania do AKG K450 lub większych jeśli się nie da albo takie jak AKG K450 będą bardzo drogie i oczywiście zamkniętych/półotwartych bo odsłuch będzie głównie w autobusie i na spacerze. Poza tym na razie będę słuchać na HTC Desire S więc… Z czasem mogę wymienić telefon na nowszy z lepszym chipem muzycznym.

Bardzo Was proszę o pomoc i wskazanie co jest do wyboru na rynku.

Budżet - chciałbym się zmieścić w okolicach 300 zł ale przy moich wymaganiach czuję, że może być ciężko, więc mimo wszystko czekam na propozycje słuchawek, potem zadecyduję czy mogę za nie tyle dopłacić.

tylko najlepiej to posłuchać w sklepie:

http://proline.pl/?p=CT+AURVANA+LIVE

tu recenzja:

http://www.klub.audiostereo.pl/artykuly … art51.html

moje działają od 2008 do dzisiaj, za ta cenę lepszych nie ma(jedyna wada to krótki kabel…)

Słyszałem o tych słuchawkach ale one niestety nie są przeznaczone do tego celu jakie ja chcę kupić tj. autobus i odsłuch na słabym sprzęcie tj. smartfon.