Szukam słuchawek (TYLKO dla znawców tematu)

Witam, mam kartę muzyczną http://www.allegro.pl/item436117528_salon_creative_sb_x_fi_xtreme_gamer_box_wawa.html

Szukając po necie, forach, rankingach, opiniach i testach naszych pisemek- dałem się nabrać i kupiłem te słuchawki http://www.allegro.pl/item433115021_lognetmedia_aero_5_1_sluchawki_dla_graczy_gw_fv.html

Nie jestem audiofilem, używam tych słuchawek pół roku każdego dnia. Kabel sztywny, skręca się i wypada z “pilota” odsłaniając gołe kable, przedłużka z kompletu nie obejmuje mikrofonu (ja nie używam), grają średnio jak dla mnie i co NAJGORSZE- mimo, że nie grają bardzo głośno słychać je w całym domu! W nocy przy zamkniętych drzwiach słychać jak gram w innym pokoju!

SZUKAM słuchawek świetnie wyciszonych na zewnątrz! CENA 500-600 zł. Słuchawki do Counter Strike Source, bez mikrofonu( ale może być). Żeby grały konkretnie, dźwięki i otoczenie- super! Muzyka z kompa itp bez różnicy, choć pewnie przy tej cenie będzie ok. To dla mnie sporo kasy i boje się kupić np. DJ-ejskie Technics czy Sony, bo nie wiem czy się nadają. Pytam o zdanie TYLKO mających pojęcie, mających dobre słuchawki w domu, używających ich jakiś czas, a nie znawców jak ja poprzednio z opinii i testów lub z reklam. Pozdrawiam

Moim zdaniem najlepsze są Sennheiser i AKG . Wybierz coś z tych .

Sennheiser HD 280 Pro, albo HD 265 dadzą radę.

DZIĘKI! biorę Sennheiser HD 280 Pro i jak mi nie będzie pasiło w ciągu 10 dni mogę oddać :smiley:

http://www.komputronik.pl/Sluchawki/KOS … ,id,42771/ wez te albo te sennheisery z obu bedziesz zadowolony, tylko pamietaj ze sluchawki otwarte maja lepsza jakosc dzwieku

Uhm… czy “zamknięte” jak Sennheiser HD 280 Pro znaczy fajnie wyciszone ale gorsza jakość dźwięku? A “otwarte” - świetna jakość muzy ale wytłumienie wew. i zew. sporo gorsze?

dokladnei tak jak mowisz, na prostego dzwiek wydajacy sie z membrany, w konstrukcji zamknietej odbija sie od obudowy minimalnie go znieksztalcajac, a w otwartych dzwiek ma gdzie uciec przez co nie znieksztalca , dlatego w subwooferach masz otwor przez ktore wylatuje powietrze,ale tak jak napisales otwarte gorzej wytlumiaja

Otwarte właśnie wcale nie tłumią, ale co ciekawe topowe subwoofery audiofilskie są raczej konstrukcjami zamkniętymi.

nie zaprzeczam, nigdy kolumn z subem nie mialem , ale podalem to dla przykladu, tylko zamiast powietrza w sluchawce jest dźwięk, dlatego otwarte słuchawki dają lepszy dźwięk , patrz top słuchawki Sennheiser hd650 są otwarte

Prawda, prawda. Co do subwooferów to zapewne wynika to z tego że skrzynię da się odpowiednio dobrać do głośnika, co jest możliwe dzieki temu iż subwoofery działają w bardzo wąskim zakresie częstotliwości i ścianki są od wewnątrz wypełniane materiałami tłumiącymi fale akustyczne (szczególnie ścianka przeciwna do głośnika, po to aby nie dochodziło do interferencji destruktywnej, w słuchawkach nie ma na to miejsca i poza tym mają grać w bardzo szerokim zakresie częstotliwości). Bass Reflex pozwala z tą samą membraną zejść do niższych tonów, ale dźwięk traci nieco na brzmieniu.