Szukam sterownika do nagrywarki w laptopie - windows update nie może znaleźć

Jak w tytule

hl-dt-st dvdram gud0n

Rozumie że nie umiesz napisać w wyszukiwarce : hl-dt-st dvdram gud0n driver download

umiem i o dziwo nie znajduję, widzisz magia, ślepy jestem dla tego proszę o pomoc, ważne bo system nie widzi urządzenia
daj jak możesz link do sterownika nie aktualizator tylko sterownik, muszę go przeinstalować a płyty nie mam ze sterami dla tego proszę tu żeby ktoś pomógł mi go znaleźć.

O jaki laptop i jaki system operacyjny chodzi ? Generalnie do nagrywarki sterowniki nie są potrzebne. System powinien normalnie ją wykrywać, jeśli tak się nie dzieje to całkiem możliwe, że problem nie leży w sterownikach.

Czasami jak laptop spadł, czy coś, Wysuwa się z gniazda, trzeba docisnąć.

Do każdego urządzenia w komputerze/laptopie są potrzebne sterowniki z tym, że napęd optyczny pracuje pod kontrolą tego samego sterownika co dysk twardy - zainstalowany już na etapie instalacji systemu. Jeśli napęd nie działa to prawdopodobnie jest zepsuty. Może też być zabrudzony i trzeba go przeczyścić. Na pewno to nie wina sterownika.

Jakas inna nagrywarke system by wykrył? Czy takie przenośne się podlaczaja normalnie? Strona producenta może pomóc albo programy do znajdowania sterowników

Posiadam nagrywarkę DVD transcendent ts8xdvds-k i działa prawidłowo.

Coś takiego może być spróbować

Film od nowy123_ - metoda ta już testowana i nie działa
Napęd działał do czasu aż laptop się zaktualizował. Po tym zdarzeniu napęd zniknął, z exploraratora, mimo to menadżer urządzeń widzi go ale jest z nim problem - nie wiem jaki dokładnie bo się nie znam.
Próbowałem przywracania systemu - nie działa. Potem odinstalowałem urządzenie by sprawdzić co zrobi Windows … nic nie zrobił. Uruchomiłem ponownie kompa, napęd się pojawił ale wciąż wygląda tak jak by sterownik nie działał. Więc wpadłem na pomysł żeby zrobić reinstalkę sterownika, sęk w tym, iż nie posiadam płyty ze sterami - gdzieś jest ale to nie mój sprzęt tylko Ojca - kij wie gdzie on położył płyty…No ale mniejsza z tym uważam że szybciej będzie jak pobiorę stery z neta i je na nowo zainstaluję.
Urządzenie to:
Medion erayzer gaming notebook
1TB sata hdd
16 GB ram
i7 - 7500
jakaś grafika nvidia geforce gtx
system - windows 10 x64 pro

Takie coś jest widoczne w zarządzaniu komputerem
I jeszcze jedno, próbowałem za pomocą systemu aktualizować stery i system twierdzi, że są już zainstalowane najnowsze stery… Chcę je odinstalować i ręcznie zainstalować ponownie lecz do tego potrzebuję ich z neta - i tu jest problem, nie mogę ich namierzyć.

Zamieszczam kolejny printscreen - może to wam pomoże rozwiązać mój problem
klik

Dodam, że sprawa dość pilna, gdyż dzisiaj wyjeżdżam i chciałbym dzisiaj zrobić porządek ze sprzętem.

Znalazłem sterowniki tutaj. Jednak nie znam dobrze tego serwisu. Dlatego instalujesz jakby co na własne ryzyko:
https://www.driverscape.com/download/hl-dt-st-dvdram-gt70n

Już tego próbowałem - nie działa

Edit po przekopaniu się przez neta doszedłem do wniosku, że właśnie najlepiej będzie przeinstalować sterownik - którego nie mam na płycie dla tego proszę was w szukaniu go

Menedżer urządzeń, wyszukujesz cdrom, następnie prawym właściwości sterownik i odinstaluj sterownik. Urządzenie zostanie usunięte. Zrestartuj sprzęt (uruchom ponownie) i system powinien wykryć ponownie napęd i go zainstalować.

Jaki laptop i system?

Blumberplumber - ta informacja już padła…
Seba228215 sprawdzę to za jakieś 60 minut(około)

1 polubienie

Masz tutaj dwa rozwiązania:
https://www.sobinski.pl/oprogramowanie/windows-10-brak-napedu-dvd/
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/314060/your-cd-or-dvd-drive-is-not-recognized-by-windows-or-other-programs

Sprawdzam pierwszą wymienioną pozycję - testowałem inne wymienione metody i brak reakcji, sprawdzam teraz tą jedną z dwóch co wymienił stens1950, zobaczę co co się stanie.

Nie działa a ja już muszę wyjechać - trudno zostaje mi pomoc serwisowa
k****a
Dzięki za porady