Szukam sterowników WDM do WinFast TV2000

Szukam sterowników multimediów do karty TV WinFast TV2000 - ale nie Expert czy Deluxe.

Zmieniłem dysk i zainstlowałem XP Pro z SP3 i teraz nie mogę zaktualizować kontrolerów multimediów i tym samym korzystać z karty WinFast TV2000 (taki opis ma na panelu). Niestety, nie zauważyłem wczesniej, że na oryginalnym dysku CD sterowniki WinFast TV2000 WDM Driver są tylko pod Win98 i teraz mam kłopot.

Na nic zdały się próby aktualizacji aktualnymi sterownikami do kart TV2000XP Global, WV2000 XP Expert i Delux czy też nowymi sterownikami TV2000 XP WDM Video Capture - jeśli sa jako .exe to po rozpoczęciu instalki wyświetla komunikat “This device does not support” a jeśli nie ma .exe to ich nie widzi…

Może ktoś ma wersję sterowników do takiej karty, to byłbym wdzięczny! !!

Komputer jest z prockiem AMD 2500 i kartą grafiki Radeon 9200, z kontrolerami Realtek AC’97 i NVIDIA nForce PCI i i na starym HD z XP karta śmigała bez problemów.

spróbuj DSCALER’a nie wymaga sterowników…

Zainstaluj najnowszą aplikację PVR2 a stery z płytki.U mnie poszlo, tylko, że ja nie instalowałem SP3.

Sterowniki : http://www.leadtek.com/eng/tv_tuner/dow … id=6&act=3

Na karcie Radeon 9200 nie miałem z nimi problemów. :slight_smile:

Temat : viewtopic.php?f=2&t=209673

Dzięki dobrzy ludzie, ale dalej kicha…

Niestety, Dscaler też chyba nie ruszy bez kontrolera multimediów i multimediów wideo…

Po zainstlowaniu znalazł karte, ale wywala się przy uruchomieniu. W pliku .log podaje takie info:

090103 192325.765(348) Table Build

090103 192325.796(383) Teletext

090103 192325.812(390) System Analysis

090103 192325.812(399) Processor 586

090103 192325.828(407) Number 1

090103 192325.921(504) Hardware Init

090103 192325.953(531) Service already started

090103 192325.953(539) Hardware driver loaded successfully.

090103 192326.046(634) Bus 1 Card 8 ACPI status: D0

090103 192326.421(015) Monitor 1 (0 1280 0 1024)

090103 192326.437(028) ErrorBox File:C:\Source\deinterlace\DScalerBuild4115\DScaler\DScaler\Other.cpp line: 1790 Message: Can’t Use Overlay

090103 192330.515(101) Program exit

Na płytce ma stery pod Win98 i dlatego szukam pod XP… Aplikacja jest ok. tylko wyświetla komunikat “Cannot find any video capture device” i nie znajduje stacji.

Jak pisałem, na nic zdały się próby aktualizacji aktualnymi sterownikami do kart TV2000XP Global, WV2000 XP Expert i Delux czy też nowymi sterownikami TV2000 XP WDM Video Capture - jeśli sa jako .exe to po rozpoczęciu instalki wyświetla komunikat “This device does not support” a jeśli nie ma .exe to ich nie widzi…

Dlatego szukam kogoś z taka samą kartą: WinFast TV2000

przecie napisałem nie wymaga sterowników ?? czytasz czasem ze zrozumieniem ??

Czegoś tu nie rozumię, masz stery pod windę 98 , a chodziły Ci bez problemów na XP. Mam też tą kartę i po formacie miałem też problemy. Zrobiłem tak jak napisałem powyżej i karta mi śmiga…ale nie na SP3.

Może tu tkwi problem.

Dochodziłem do tego metodą prób i błędów, ale udało się. Odinstalowywałem sprzęt i stery ( to ważne ) i próbowałem. Aktualizacje sretowników nic nie dają. Tylko z płytki , albo z instaki…powodzenia

Jeszcze jedna sprawa…po odinstalowaniu sprzetu wyciągnij karte z gniazda PC i restart, lub zmień gniazdo karty jak masz wolny slot.

,Dlatego szukam kogoś z taka samą kartą: WinFast TV2000".

  • nie czytasz ze zrozumieniem.

Mam tą kartę a sterowniki które podałem są na wiele systemów w tym również na system XP.

Wydaje mi się że wszystko żle instalujesz.

Wg. kolejności :

  1. sterowniki do chipsetu płyty głównej - Chipset.

  2. jeżeli masz SP3 to musisz zainstalować UAA - Universal Audio Architecture.

  3. sterowniki do karty dżwiękowej oraz graficznej.

  4. DirectX 9.0c : viewtopic.php?f=7&t=213229

  5. sterowniki do karty WinFast.

Do tego mam tylko kodeki K-Lite Codec Pack Full + Real Alternative Lite.

Wszystko ,gra i buczy"… :slight_smile:

  1. nie trzeba zwykle, można nie ma związku z tunerem

  2. bezsens, sp3 zawiera w sobie paczkę kb 888111

  3. wypadałoby

  4. można (ze względu na directshow)

  5. tutaj wystarczy wspomniany DSCALER, nie wymaga sterowników, jeden z najlepszych programów do tunerów (zwłaszcza starszych)

  6. można ale nie wymaga ich tuner tv chyba że do zgrywania z kodowaniem (windows media encoder).

,2. bezsens, sp3 zawiera w sobie paczkę kb 888111"??

:slight_smile:

UAA - Universal Audio Architecture możesz pobrać np. z tej strony :

http://www.gigabyte.pl/download/mb/driver/74/

  • 29.9 Mb.

Edit : po rozpakowaniu MSHDQFE -> Win2K_XP wyszukaj instalki ASetup - kliknij dwa razy, zainstaluj.

Po każdej instalacji - restart komputera.

nie zauważyłem, że masz jakiś błąd, wiesz jaki masz chipset (connexant, philips) ?? spróbuj odpalić kartę w trybie directshow, jak to zawiedzie

http://forum.download.net.pl/leadtek-tv … t3242.html

program np Chris TV Lite

Jeszcze raz po kolei:

  1. Wstawiłem nowy HD i zainstalowałem na nim XP Pro z SP3

  2. Wgrałem z płytki oryginalne sterowniki ATI do płyty głównej

  3. Wgrałem z płytki oryginalne sterowniki nVidia nForce2 oraz Realtek AC’97

  4. Wgrałem najnowsze sterowniki DirectX 9 z listopada

Menedżer urządzeń bez karty TV nie wykazuje żadnych nieprawidłowości. Po włozeniu karty TV do dowolnego slotu PCI po uruchomieniu komputer wykrywa nowe urządzenia: koltrolera multimediów i kontrolera multimediów wideo, których nie może zainstalować automatycznie. Podaję więc mu ścieżke dostepu do sterowników zgranych ze strony Leadteka (np. http://www.leadtek.com/eng/tv_tuner/dow%20…%20id=6&act=3 lub ALL_TVDRV_30130, Tv2kxpex czy WinFast TV2000 XP WDM Video Capture) ale ich nie widzi.

Próbuję więc kolejnych sterowników (TV2000 XP Global(WinXP).exe, TV2000 XP Expert_DV2000(x86).exe, TV2000 XP FM RM Deluxe(x86).exe) i w trakcie instalacji dostaję komunikat: “This device does not support” - czyli taki sam, jak przy próbie wgrania sterownika bez karty TV… (a ta jest włożona i system ją widzi - menedżer urzadzeń oznacza oba kontrolery pytajnikiem jako Inne urządzenia.

Instaluję aplikację WinFast TV, uruchamia się i wyświetla komunikat: “Cannot find any video capture device”.

Biorę więc oryginalna płytkę WinFast TV i instaluję “WinFast TV 2000 Drivers & Utilites”. Po instalacji oba kontrolery multimediów są nadal nie zainstalowane ale przechodzą tym razem do sekcji Kontrolery dźwieku, wideo i gier" - ale dalej ze znakami zapytania…

Gdy próbuje zainstalować z płytki “WinFast TV 2000 WDM Driver” to po rozpoczęciu instalacji dostaje komunikat: “This Installation Program just support Windows 98 English Version” - i tyle…

Odinstalowywuję więc dla pewności oba kontrolery (choc są bez sterowników), restartuję kompa i wgrywam Dscalera 4.1.1.5, który najpierw ustawia sobie Hardware, a potem w setupie karty widzi Leadteka WinFast 2000 ale bez tunera, potem pokazuje na moment okno z błedem i potem za każdym razem po tym oknie się zamyka…

Utknąłem więc w tym miejscu i proszę o rade, co dalej???

Włóż płytkę ze sterownikami do napędu CD.

Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń i jeżeli są żółte wykrzykniki lub znaki zapytania

to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki / - Aktualizuj sterownik…

Zrestartuj komputer.

To nic nie daje - tzn. nie daje żadnego efektu, system nie widzi sterowników - zarówno z płytki, jak i tych ściaganych ze strony firmowej.

Kolego widzę, że masz ten sam problem co ja i nikt nie potrafi nam pomóc. Daj znać czy znalazłeś już rozwiązanie

Pozdrawiam

Niestety, nie rozwiązałem.

Poradziłem sobie tak: zaktualizowałem sterowniki grafiki i dźwięku i zainstalowałem DScaler - o dziwo chodzi pomimo braku sterowników.