Szukam syntezatora mowy, który nabiera wdech, jak ten z filmiku

Witam

Specjalnie zarejestrowałem się tu w nadziei, że ktoś z was będzie znał ten głos, syntezator mowy. Kiedyś go szukałem cały dzień, ale bez powodzenia i dziś też go szukam i nie mogę natrafić na żaden trop, kompletnie nic. Godzina 4:06 nad ranem i nic.

Jedyne co udało mi się znaleźć to ten syntezator na tej stronie, bardzo przypomina ten z filmiku, ale to nadal nie to, tu syntezator nie nabiera wdechu przy gadaniu.

http://responsivevoice.org/text-to-speech-languages/polski-syntezator-mowy/

 

A posłuchajcie tego syntezatora mowy na tym filmie (słychać jak syntezator nabiera wdechu).

 

skąd pewność że to syntezator? na moje to po prostu dobry lektor czyta. 

Hej,

 

Mnie się wydaje, że po prostu w pliku dźwiękowym po wyeksportowaniu z lektora, po prostu sztucznie dodano odgłos wdechu, by urealnić efekt. Generalnie wszystkie wdechy są takie same.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Udało mi się dowiedzieć, że Magix Music Maker ma wbudowany syntezator mowy, ale z tego co u siebie widzę, to do wyboru jest tylko głos Microsoft Anna - english. Czyli prawdopodobnie ziomuś z filmu musiał gdzieś pobrać inne głosy. Wiecie może gdzie mogę takie głosy pobrać?

Za cholerę nie uda mi się ogarnąć tego głosu z tamtego filmu, ale znalazłem inny i w sumie też nie jest zły. Skończyłem właśnie składać filmik z udziałem syntezatora, zobaczcie jak mi to wyszło :slight_smile:

 

PS: nie jest to tak dobry syntezator jak na tamtym filmie, ale też w miarę jakoś gada. Poszukiwania jeszcze kiedyś wznowie, a na razie dam se spokój.