Szukam taniego windows 7!


(Psembol) #1

Witam jak w temacie chciałbym zakupić windowsa 7 , z tym że nie mam pojęcia co znaczą te skróty oem itp . Może podam kilka linków z allegro i ktoś mi podpowie który bedzie dobry ! http://allegro.pl/windows-7-home-premium-sp1-plyta-cd-polska-i1914532234.html czym ten różni się od tego http://allegro.pl/windows-7-home-premiu ... 46996.html tylko tym że jeden jest na cd a 2 na dvd ? który lepszy . Jeśli żaden to podajcie mi jakiegoś windowsa w sensownej cenie :slight_smile:


(R@z0r) #2

To jest to samo ale to tylko gdy regenerujesz kompa w tamtej firmie. Pierwszy po prostu ma lepszy opis :wink:


(Hitm3n) #3

Żadnego z tych systemów nie zainstalujesz u siebie na swoim komputerze - jak widać w opisie, sprzedawane są one tylko do komputerów i laptopów po regeneracji.

Nawiasem mówiąc - ciekawa sprawa, że zmieścili Windows 7 na płytach CD - bubel, jakich mało, poważnie…

Koszt nowego Windowsa 7 to minimum 350 zł w przypadku OEM (tutaj przykład), 300 zł w przypadku wersji upgrade (url=[http://allegro.pl/windows-7-box-pl-upgrade-xp-vista-32-64bit-wys24h-i1912396450.html]tutaj](http://allegro.pl/windows-7-box-pl-upgrade-xp-vista-32-64bit-wys24h-i1912396450.html]tutaj) przykład) i około 600 w przypadku wersji BOX (tutaj przykład).

Teraz, czym one się różnią. OEM jest instalowany tylko na jednym komputerze, nie masz prawa go przenosić (klucz z COA jest do niego przypisany). Są przypadki, kiedy Microsoft zgadza się na przeniesienie na inną jednostkę, ale tak do końca nie wiem, na ile jest to skuteczne.

Upgrade - ta wersja systemu jest tylko dla tych, którzy już mają system XP lub Vista (z niższych nie da się zrobić) i chcą zainstalować Seven. Tutaj akurat widzę jest upgrade BOX, o czym za chwilę.

BOX - ta licencja pozwala Ci na przenoszenie systemu między jednostkami pod warunkiem, że jednocześnie zainstalowany on będzie tylko na jednej z nich.


(Psembol) #4

No ja mam teraz xp , czyli ta wersja upgrade była by tańsza od innych i pozwalała by na odinstalowanie 7 z 1 kompa i przeniesienie na inny ?


(Hitm3n) #5

Jeśli ten drugi komputer też miałby system, byłoby to możliwe (inaczej nie ma opcji).


(Psembol) #6

W sumie nie ma 2 komputera ( mowiłem tak na zapas ) ale głównie chodzi mi o to czy jak np za rok powymieniam części w komputerze to bede mógł wgrać system na nowo czy ta wersja przypisuje się do danego zestawu ?


(Sokar11) #7

Jeśli twoja wersja Windowsa XP jest wersją OEM to wersja upgrade (z tego co wyczytałem) zostaje także przypisana do danego kompa jak stary system OEM. Oczywiści przeistalować na inny komp ( po upgradzie) da się ale z prawnego punktu widzenia będzie wtedy system nielegalny.


(Psembol) #8

A jak sprawdzić czy mam wersje oem , ale na bank nie mam bo juz tego xp mam przez 3 kompy :stuck_out_tongue: . mam płytke i wszytsko !


(Piotrkijak) #9

Na certyfikacie, który masz na obudowie powinno pisać Windows XP Professional OEM/Windows XP Home Edition OEM


(Psembol) #10

Naklejke mam właśnie tak urwaną że jest na niej tylko key , a na płycie pisze window xp home edition , zawiera dodatek service pack 2 . Napewno nie ejst to wersja oem więc jak ten windows co podany wyżej podejdzie ! ?