Szukam taniej płyty gł. z socket 775 i złączem AGP

Moja obecna konfiguracja jest w podpisie, ostatnio wymyśliłem sobie że zrobię mały upgrade kompa, chcę kupić procka Intel Dual-Core E2140 1.6 GHz s. 775 Box(za 225zł) lub ewentualnie E2160 1.8GHz (za 259zł).

Więc płytę główną też muszę wymienić i tu zaczynają sie schody, bo ciężko znaleźć płytę z s.775 i AGP

Znalazłem taki oto wynalazek: Asrock 4CoreDUAL-SATA2 PT880Pro/Ultra DDR/DDR2 ma AGP i PCI-E jest ona do wzięcia za 199zł Opłaca się to brać?

Macie może jakąś propozycję za 200-250zł?

A i jeszcze zasilacz jakiś do tego, ale też mam wymaganie musi mieć minimum 3 molexy(czy jak sie tam zwą te złącza zasilające do dysków i cd-romów) 1 do nagrywarki DVD, 2 do dysku i 3 do karty graficznej i opcjonalnie 4 do dodatkowego dysku.

PS.

Zmiana karty graficzne na PCI-E nie wchodzi w grę :wink:

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Nie opłaca się pchać w Intela za tą cenę, potrzebna jest porządna płyta za ok 350-380 zł z PCI-E, nowe ramy DDR2 i nowa grafa na PCI-E.

Zasilacz Amacrox Warrior AX450-PNF cena 159 zł

Ale ja nie chcę składać całego kompa od nowa, ja chce tylko polepszyć to co mam, w grę wchodzi zmiana płyty i proca nic więcej, mam na ten cel 600zł, może macie jakieś inne propozycje? Ten komp ma pochodzić z pół roku może rok i wtedy poskładam sobie całego nowego od podstaw.

Gigabyte GA-946-S3 Intel 946GZ BOX 199 zł albo z grafiką Gigabyte GA-945GCMX-S2 Intel 945 179 zł na komputroniku. Do tego dokupisz DDR2 bo są teraz bardzo tanie i powinieneś się zmieścić w 600 zł.

Ale on nie chce grafy zintegrowanej, ta obecna grafa jest wydajniejsza, te płyty są bardzo słabe do Intela i mają PCI-E a on chce płytę z AGP.

Wiem i dlatego pierwsza płyta jest bez grafiki. Te wynalazki asrocka z AGP i PCIE nie są dobrym rozwiązaniem i to zbędny wydatek pieniędzy. Już lepiej te 600 zł dołożyć do późniejszego zakupu nowego sprzętu.

Ale ta płyta też ma PCI-E niestety a grafa jest na AGP.

Dokładnie te 600 zł lepiej dołożyć do nowego kompa, niż kupować te wynalazki z AGP i DDR1, trzeba wydać z 1500 zł aby być zadowolony z tej modernizacji.

Dzięki za pomoc, czyli z tego wynika że w tego “złomka” niema co pakować kasy :confused: No to chyba tylko wymienię zasilacz bo coś na starcie kompa buczy nieziemsko a potem się uspokaja no i jest to jakiś chyba no name

Złączono Posta : 17.10.2007 (Sro) 11:04

Scorpio polecił ten zasilacz: Zasilacz Amacrox Warrior AX450-PNF cena 159 zł i mam pytanko czy do obecnego zestawu nie jest on za mocny? czy może wystarczyłby Zasilacz Amacrox Warrior AX-400 BOX?

jest za mocny tylko co z tego, zamierzasz za pół roku, rok wymianę komp będzie w sam raz. Po wymianie zasilacza podkręć procka powinien pójśc nawet na tej płycie do 1.8 i będzie dobrze.

ta płyta to najlepsze rozwiązanie dla ciebie:

http://allegro.pl/item254503885_gigabyt … _fvat.html

Bardzo słaba ona jest, obsługuje max tylko 2 GB Ramu i to jeszcze DDR, kiepska wydajność.

Więcej i tak bym nie wkładał :wink: A teraz mam RAM DDR więc też by podszedł do niej.

Teraz już sam nie wiem co chcę #-o Robić ten upgrade czy tylko zasilacz kupić i tyle :-k

przeczytaj jeszcze raz tytuł wątku oraz 1 post w nim. w zupełności wystarczy.

2gb ram to wartość wystarczająca zwłaszcza na koszty tej pamięci.

masz tą płytę główną ??

czyli trzeba radzić w obrębie tego co jest. technologia nie najnowsza ale spełnia wymagania autora postu.

technik_elektro kolega ją kupił i bardzo narzekał, też trochę pracowałem na niej, mocno się grzała, wieszał się komputer, a wydajność tej płyty to na niskim poziomie jest, jeśli chodzi o podkręcanie to nie było sprawdzane na niej.

Ty polecasz najgorsze wyjście jakie można wybrać, ty byś się na siłę pchał w core 2 duo i pentium dual core niskim kosztem, na płytach się nie oszczędza tak jak na zasilaczu, tanie płyty i zasilacze montują w zestawach z supermarketu.

jakieś dowody ?? testy ?? ja znalazłem na tej płycie nie prezentują się źle…wedle twojego mniemania i twojego kolegi.

http://forum.pclab.pl/t286510.html

ja nie polecam podsuwam rozwiązanie które obejmuje wymagania stawiane przez autora ty zaś proponujesz banalnie “zmień wszystko” mimo że autor postu wielokrotnie pisze o tym iż zmiana platformy nie wchodzi w grę.

można dojść do wniosku w kontekście tego postu iż trzeba kupić enermaxa 500W bo nie można skorzystać z zasilacza za 50zł typu Fortron 350/400W.

przecież nie można oszczędzać… trafniej byłoby napisać by dopierać zasilacz rozważnie do konfiguracji o stosownych parametrach i marek godnych zaufania które zdobyły sobie renomę latami robiąc porządne zasilacze.

A ja nie polecam żeby wyrzucać pieniądze w błoto jak ty to robisz, ma zamiar cały komputer zmienić za jakiś czas to nie widzę sensu modernizacji tego kompa teraz.

Ja mam na myśli zasilacze za 30 zł, nie chodzi mi o zasilacz Fortron czy Delta.

Ale ja bardzo chcę “wyrzucić te pieniądze w błoto” :wink: :lol:

A na poważnie wezmę tego GIGABYTA i Intel Dual-Core E2140 1.6 GHz no i ten zasilacz który polecał Scorpio.

Ale to może nastąpić za pół roku, za rok albo nawet półtora, tego nie wie nikt, a za tydzień będę miał Wiedźmina i chciałbym sobie w miarę komfortowo na średnich detalach pograć. Wiem, że zakupy tak na dziko nie są najlepszym rozwiązaniem, ale ja już tak mam, że wszystko kupuję na dziko :twisted:

Dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile: