Szukam telefonu do 1500zl min. 5.5'

Może Galaxy J7 https://www.sferis.pl/smartfon-samsung-galaxy-j7-2016-oprogramowanie-antywirusowe-bitdefender-12m-p459888

Ekran HD na 5,5" to trochę mało. Przy 5" jeszcze ujdzie, ale od 5,5" i w górę już tylko Full HD. Moim zdaniem.

Ja osobiście zainwestowałem w Lumie 950XL. Wiem, ze zostane tu sponiewierany za to co napisze bo może nie ma tyle apek, gierek co na Androida, ale wystarczyw przeglądarce przejzec Windows store czego sie kiedys uzywalo na androidzie nawet małym i można dojsc do wniosku, ze jest to samo, a działanie wbrew pozorom windows 10 mobile nad androidem to niebo, a ziemia w sensie płynności na korzyść Windowsa. Telefon naprawde świetnie działa i gdyby nie hejt na windows 10 i budzenie sie za poźno MS-ftu z aplikacjami uniwersalnymi to by to sie przyjeło. Ja w styczniu 2017 dalem 1499 za nie go wiec pewnie teraz podobnio w X-Komie i póki co nie kupie żadnego androida chyba, że wogole przestaną aktualizowac na nim windowsa chociaz to piorytetowy model MS-ftu :slight_smile:

Lumia 950 jest spoko, wersja XL też, ale bałbym się dziś kupić coś, co MS może w każdej chwili porzucić. Piszę to jako posiadacz Lumii 800 kilka lat temu.

Ja mam Redmi Note 3 Pro 3/32GB, który śmiga jak szalony i jestem przekonany, że nie ustępuje jakoś znacząco prędkością i płynnością Twojej 950. Niemniej aparat z pewnością masz lepszy :).

Ale dzis każdy telefon mozesz kupic nawet najdroższy na świecie i nie masz gwarancji, że dłużej niż dwa lata (gwarancja na sprzet) będzie wsparcie oprogramowania, a na androidzie szczególnie wiec moim zdaniem wysnuwanie teori spiskowych jest bez sensu. Dziś kupujesz Samsunga S8 i nie masz gwarancji, ze jak wyjdzie Androidz 10 to jako posiadacz najwyższego modelu Samsunga go dostaniesz. Moze Cie Samsung olac mówiąc wprost. Microsoft owszem, ale kiedyś Nokia dałą dużo modeli. W tej chwili od samego MS-ftu są chyba 2 czy 3 modele smartfonu w tym najważniejszy 950/950XL i dopóki będzie w sprzedazy wątpie, że go oleje. Musiałby pod wzgledem sprzętowym zrobić duzo lepszy model, ale wiadomo bedzie droższy wiec dalej jak już 950XL bedzie się sprzedawac lepiej :slight_smile:

Ale to nie teoria, tylko praktyka. Miałem chyba najdroższą Lumię w tamtym czasie i MS/Nokia mnie olali. Trochę słabe :). Na Andku mogę wgrać custom ROM, a tam dostałem protezę WP 7.8 i był koniec.

1 polubienie

Tylko, ze wgrywasz custom ROM czy to w trakcie gwarancji czy po i tak naprawde jak sprzętowo smartfon z androidem nawali może się nim podetrzec bo tracisz gwarancje, a pozatym to chyba każdy rozgarniety czlowiek wie, ze gdyby dawali jeden smartfon do koncaq zycia to by nie robili tkaiej kasiory na tym, a tak nie dadza aktualizacji, za dwa lata kolejna kaska dla nich bo sie wkurzasz i zmieniasz :wink: Niezaleznie w zasadzie od systemu. Jedynie Apple robi inaczej, ale za taka kase to lachy nie robią :wink:

LG G3 polecam śmiga jak trzeba o ile się go nie zamuli jakimiś bajerami typu złota klawiatura itp u mnie śmiga jak szalony u mojej kobiety zamula ( za dużo bajerów ma i reklamy ) . Kupiłem za 90 F ( Tak jestem w UK )

myPhone X Pro z 4GB ramu

Moto X Style - duży ekran 5.7 QHD, dobre głośniki i ergonomia ale za to “taka se” bateria i brak czytnika
Lenovo P2 - ekran 5.5 FHD, ogromna bateria ale za to podobno są jakieś błędy w systemie (podobno naprawione w Androidzie N)
Moto Z Play - ekran 5.5 FHD, duża bateria, czysty android i brak większych wad poza wymiarami ale skoro chcesz duży telefon nie ma problemu :slight_smile: (Jednak musisz trochę poszukać by kupić go do 1500zł)
Asus ZenFone 3 Max (ZC553KL) - ekran 5.5 FHD, spora bateria i w miarę dobry aparat za to taki sobie procesor