Szukam tutorialu lub porady jak zlozyc strone

Witam

Bardzo bym prosil o jakis tutorial jak skleic strone w html wczesniej zrobionym layotem w photohsopie. prosciej mam juz pociety layot i jak to teraz powsadzic to np w dreamweaverze?

Po ci jakiś tam programik? Nie lepiej samemu pomyśleć? Myślenie nie boli :stuck_out_tongue: Jeżeli chodzi o praktykę to pomyśl nad nauką html, css bo z tego co czytam to chyba twoja wiedza równa się 0. Poszukaj jakiegoś kursu i jedziesz. Napisz chodź początek- dobre chęci. Dalej pomożemy!

Zobacz:

Strony, porady dla Webmasterów

oraz jak coś to też Ci się przyda (jakbyś nie wiedział :wink: ):

Zgłaszanie (rejestracja) stron do wyszukiwarek.

Wpisz w google " kurs xhtml" lub “kurs css”

ale mi nie chodzi o programik :stuck_out_tongue: tylko chce sie dowiedziec jak posklądac odpowiednio bez blędów strone zrobiona, i pocięta w photoshopie… w jaki sposob mam wsadzac te obrazki itp?

Adrian222 , jak to jak? Zapoznaj się z HTML i CSS i będziesz wiedział. Uniwersalnego sposobu nie ma, można dać tylko wskazówki.

znalazlem kiedys cos takiego ze pociety layot, wkleja sie do tabeli w edytorze HTML ale dokladnie nie ma nigdzie opisane jak to zrobic

Masz photoshopa jeśli się nie myle :slight_smile: Potnij szablon narzędziem slice tool i zapisz dla weba :slight_smile: Będziesz miał od razu gotowy kod html i obrazki w ramkach :slight_smile:

Nie wiem czy dokładnie o to ci chodziło

taa, tylko że ps robi to na tabelkach, a tabele służą do danych tabelarycznych a nie do układania stron…

Bez sesnu :stuck_out_tongue:

Myślisz że jak się ma porządny program to już nie trzeba myśleć ? XD

Co do problemu to css i html, ale to każdy już Ci powiedział, rób to na div’ach, i używaj Dreamweaver, bo to świetny program do takich rzeczy.

Tu masz zagadnienie jak robić strony, taki “mały szablonik” on powinien Ci dużo pomóc…

Ogólnie polecam tą stronkę (kurshtml.boo.pl) dużo się z niej można dowiedzieć.

Jak byś jeszcze miał jakieś problemy to możesz spokojnie pisać na pw :slight_smile:

Pozdrawiam

No trzeba myśleć- ale lepiej zrobić to np. w Notepadzie itp. bo w tedy wiesz dokładnie co masz, uzyskasz dokładnie to co chciałeś.

eXorf , nie zgodzę się. w kED2 od razu masz doctype/kodowanie i się nie martwisz o to. Po za tym znacznie przyspiesza pracę, gdzie w notatniku się męczysz…

a są na to jakies tutoriale?

TAK http://www.kurshtml.boo.pl/

Naucz się tego a gwarantuje Ci że zrobisz bardzooo dużo ;]

jestem w trakcie opanowywania tego kursu :slight_smile:

a polecacie jakies kursy html video sprzedawane na allegro?

Ja bym Ci polecił to:

http://helion.pl/ksiazki/twstp2.htm