Szukam Windowsa 11 lite i czy to legalne?

Czytalem w jakims artykule ze istnieje taki windows tylko jak chcialem sciagnac to na rosyjskie strony mnie kieruje wiec tez i moje pytanie czy to legal ?
Mam laptopa ideapad z mala iloscia ramu i szukam jak „odchudzic” Windowsa 11.
Jest tam orginalnie 11 i chyba nic wiecej nie wymysle.
Dzieki za info.

NIGDY nie używaj customowych, zoptymalizowanych ISO z Windows 11 Hiper Gamers Boosted Edition XP Experience.

Polecam zapoznać się z filmikiem na temat

Jeżeli zależy ci na optymalizacji i ustawieniach prywatności oraz usunięciu Bloatware:

Używaj zawsze oryginalnych obrazów ISO Windows pobranych z Download Windows 11
Używaj narzędzi:

  1. O&O AppBuster
  2. O&O ShutUp10++
  3. Winaero Tweaker
    przytoczonych narzędzi używaj z ostrożnością, nie odpowiadam za szkody, globalne ocieplenie i wyniki wyborów prezydenckich w USA.

@ adi432
my_kudzu

https://winclub.pl/topic/47767-win-jg-11-lite/page/19/#comment-347999

Temat do zamkniecia. Zainstalowalem minta i sie „cegła” z laptopa zrobila :-(.

Dysk można zaorać, pewnie biosu to nie uwaliło.

Można zobaczyć jak ociężale będzie pracować np.: https://puppylinux-woof-ce.github.io/

Obawiam sie ze bios. Pojawia sie na ulamek sekundy napis „boot” i zaraz restart i tak w kółko.
A do biosu wchodzilem z poziomu windowsa. Ekran logowania shift i uruchom ponownie.
Poradniki jak inaczej wejsc (f1 f11 f12) nie dzialaja. Dostalem go za flaszke wiec nie wielka strata.

Pewnie bardziej fast boot z UEFI w takim wypadku.

Walczylem cala noc. Z debianowo/ubuntowych nic nie startuje. Suse tez nie. Manjaro poszlo.
Nie mam pojecia czemu. On troche „ubogi” ale szybszy niz Win11.
Zostawiam tak jak jest mozna temat zamknac.

Można jeszcze spróbować

90 dni za darmo, ponoć można legalnie przedłużyć do 270 dni.

Tez testowalem. Chce sterownikow przy instalacji a na stronie producenta jest wszystko jako pliki exe. Wiec nie zglebilem tematu.

Czy pamiętałeś żeby przed instalacją linuxa wyłączyć SecureBoot w UEFI?

Po instalacji systemu szukasz artykułu odpowiedniego dla wybranego systemu i po wykonaniu kilku magicznych poleceń z konsoli możesz włączyć SecureBoot.

Po instalacji Windowsa, sterowników i łatek zrób sobie obraz systemu i będziesz miał super szybka instalkę w sytuacji awaryjnej.

instalowałem kiedyś tiny10&tiny11 i pomykał na zabytkach, instalujesz na własną odpowiedzialność

Z tym bywa trudno, moja metoda, to uruchomienie instalki na innym komputerze i znalezienie folderu tymczasowego, do którego instalator wypakował pliki. Czasami da się exe wypakować zwykłym 7zip, pewnie do instalatorów exe są specjalne narzędzia ułatwiające pozyskanie plików tj można łatwiej