Szukam wytrzymałego i prostego telefonu

(Kubekster) #1

Witam mam pytanie potrzebuje prostego,wytrzymałego telefonu do dzwonienia i sms'owania i tutaj się zastanawiam nad tymi modelami Nokia 3310 , 3410,3330 a może coś innego? :slight_smile:

(Mariusz9a) #2

Może Nokia 6310i? Wytrzymała i bardzo długo trzyma bateria;)

(Agatonster) #3

kieca1991

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proponuję określenia w konwencji slangu, patrz - fona , zostawić na czat - w tytule używaj zwrotów precyzyjnie określających problem.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(C4x) #4

Sony Ericsson K310i. Zdecydowanie polecam. Wygodny i prosty telefon, a po dwukrotnym upadku na posadzkę nadal śmiga jak nowy. Nie słuchaj narzekań ludzi na joystick, bo już drugiego SE zarzynam na grach i ten po ponad roku działa znakomicie.

(Seba86mu) #5

Nokia 3100.

Mam go 2 lata 8 miesięcy. Przez ten okres wysłałem z niego 11,500 smsów, a odebrałem 13,000.

Zero problemów.

Telefon cały czas mam w silikonowym etui. Po wyciągnęciu z etui telefon wygląda, jakbym kupił go dzisiaj w salonie.

Przez ok. 1 rok i 10 miesięcy bateria trzymała 6-7 dni (ok. 40-50 smsów dziennie). Obecnie trzyma 2-3 dni (cały czas ta sama bateria) - w ogóle nie korzystam z wibracji.

Kolorowy wyświetlacz, dzwonki MIDI, GPRS, Java, trzyzakresowy.

Formatowanie baterii: 5 razy po 10 godzin przy wyłączonym telefonie, oryginalną ładowarką Nokii.

Jeżeli potrzebujesz telefonu do smsowania i dzwonienia, bez żadnych zbędnych bajerów, to nie zastanawiaj się :stuck_out_tongue:

(klopas) #6

5500 Sport...

test (wytrzymałościowy) tego telefonu (po rusku ale idzie zczaić o co biega... :stuck_out_tongue: )

http://www.mforum.ru/phones/tests/036591.htm

no to skrótowo:

wciągnęli go odkurzaczem, zakopali go w ziemi, zalali piwem, wodą i mlekiem, upuścili z wysokości 2,4 metra, przejechali autem z prędkością 5km/h i 30km/h

no i to by było na tyle o tym telefonie... :slight_smile:

3310 nie zamoczysz w piwie albo mleku, nie ma mocnej obudowy i w ogóle jest przestarzały...

(Sebos99) #7

Bez dwóch zdań Nokia 6310i. Typowy telefon bez bajerów, za to bateria trzyma 7-10 dni. Jakościowo uważany jest za najlepszy telefon jaki kiedykolwiek powstał. W dobie technicznych bajerów ludzie, którzy potrzebuja telefon nie do zajechania bardzo często wybierają ten model. Dość powiedzieć, że nowy telefon bez kolorowego wyświetlacza potrafi kosztować 700 zł. A to coś znaczy. Polecam poczytać opinie. http://telepolis.pl/telefony.php?id=46

(Soul Piotr) #8

Odpowiedz jest prosta. Nokie sa niezniszczalne :wink: chyba ze sie zdenerwujesz tak jak ja i cisniesz ni z calej sily , z wysokosci 3 m o beton ;D. W zasadzie wyswietlacz i klawiatura dalej dzialal , tylko niestety niepokazywalo sie zadne menu ^^

(Mariusz9a) #9

Ale na pewno nie nowe modele:]

(klopas) #10

przeczytałeś mojego posta wyżej? 5500 to nowy model, ma symbiana, 2mpx i parę innych bajerów... to jest nowy model...

i najwytrzymalszy telefon w historii (chyba)

nowe modele nokii też są wytrzymałe... np. N70 koledze spadł ze schodów (w szkole) i dalej żyje :slight_smile:

nie wiem czy n95 jest wytrzymała bo nikt nie jest na tyle głupi żeby ją upuścić albo robić crach testy...

(Mariusz9a) #11

klopas , modele Nokii wyprodukowane po 2005 roku to dość awaryjne telefony. Nie chodzi mi o to czy tam komuś spadnie i się rozleci czy nie bo to akurat uszkodzenia mechaniczne których poniekąd nie da się uniknąć - telefony nie są do rzucania, a jak przeżyje upadek to tylko dobrze. Stare Nokie są to dobre telefony i polecam, tak jak napisałem wyżej, najbardziej Nokie 6310i. A tak ku woli ścisłości to najlepszy telefon (według techników pracujących w sieciach) to Siemens C25. Model przedpotopowy ale o najlepszych własnościach technicznych.

(Kubekster) #12

Tyle że 6310i jest drogi mój budżet to max 90 zł telefon ten będzie mi służył jako zastępczy

(Jakub Poniatowski) #13

Nokia 3110 classic... Jeśli nie używa się tych wszystkich bajerów ( czyt. mp3, video, ) to bateria u mnie trzyma tak z 6-7 dni + do tego dochodzą okolo 30 smsów dziennie i 10 min rozmów...

(klopas) #14

czy przeczytałeś że ma 90zł?

BTW 3110 nie ma w sobie nic ciekawego...

polecam 3310 i 5210

(GL1zdA) #15

Nokia 6250 - prawdziwy pancernik - możesz go nawet mieć pod wodą. Czasem trafiają się na allegro.

(klopas) #16

5210 też można zatopić...

ceny z allegro:

3310 - 50zł

5210 - 70zł

6250 - od 100zł...

bierz 5210 z allegro:

http://allegro.pl/item292592080_5210_no ... okie_.html

(Pinio150) #17

NOKIA 3310i jest PROSTA i NIEZNISZCZALNA !!