Szukanie kabli, patchpanel + gniazdka, tester rj45

Witam,

 

mam następujący problem: w firmie mam patchapanel, na nim 96 wyjść które prowadzą do gniazdek rozsianych po całym budynku. Ktoś to kto to robił, nie zostawił żadnej dokumentacji, spisu, słowem niczego. Teraz mamy “przemeblowanie” i trzeba by wszystko poprzełączać, jednak nikt nie wie gdzie co idzie. Kilka znalazłem metodą prób i błedów i opisałem:

http://wseh.pl/uploads/2014-09-10%2013.17.57.jpg

 

Próbowałem takim testerem rj45 za 20zł z allegro, ale to nie to, pokazuje połączenie którego nie ma, albo pokazuje że nie ma połączenia kiedy jest (nie wiem czy nie gubi go zbyt długi kabel). Mowa o takim:

http://wseh.pl/uploads/411656_0_f.jpg

 

 

Macie może jakiś pomysł jak to rozwiązać? Tzn jak znaleść te połączenia?

Może polecicie jakiś tester? (kilkaset złotych jest ceną akceptowalną -jeśli będzie skuteczny)

Witam

 

Coś takiego jak Cable Tracker może Ci się przydać. Poniżej link do aukcji na której znajdziesz urządzenie.

http://allegro.pl/szukacz-par-kabli-przewodow-mastech-ms6812-i4577427640.html

 

ewentualnie tu masz jeszcze parę podobnych urządzeń

http://www.elnex.pl/category/identyfikatory-par

 

 

Pozdrawiam

AdamW

Za krosownicą masz doprowadzone kable, tam nie ma żadnego opisu na nich? Dokumentacja może jest, tylko może nikt nie wie gdzie.

http://allegro.pl/tester-okablowania-lcd-rj-45-sieci-komputerowe-fv-i4567637530.html  ten miernik ma końcówki numerowane więc można na jednym końcu kabla złożyć i sprawdzać .

 

Ten pierwszy nie ma rjta, rozumiem, że testować można tylko na gołych kablach (wolałbym na rj45)? I to wygląda tak, że podpina się to w miejscu gniazdka, a potem po patchpanelu jedzie się tą pałką i ona bezprzewodowo wykrywa sygnał? Testowałeś któreś z urządzeń z praktyce?

 

 

Dokładnie tak. Na pewno nie ma, nikt się tym nie przejmował i nikt nie gdzie co i jak, gadałem z moim poprzednikiem, który pracował tutaj 10 lat i też średnio wiedział gdzie i co, a kto nowy przyszedł to przerabiał na “lepsze”, a teraz jest taki burdel, że chyba będzie trzeba to na nowo zrobić :slight_smile:

 

 

 

Nie wiem czy taki mi się przyda (bo to chyba trzeba wpinać w konkretne złącze, a nie działa bezprzewodowo?), ale może testowałeś w praktyce i rzeczywiście warto?

Ogólnie dzięki Panowie za odpowiedzi, już troche lepiej wiem czego szukać.

 

W sieci mamy miernik podobny   tylko nie ma ponumerowanych końcówek i po metrach dochodzimy które to kable, a ten co proponuje jest o tyle fajny jak pokazuje instrukcja końcówkę zapinasz w jakimś pomieszczeniu , a w drugim miernik i ci pokazuje że to ten kabel bo widzisz numer końcówki .