Szum w głośnikach przy głośnym słuchaniu muzyki

Mam zintegrowaną kartę dźwiękową ALC887 High Definition Audio 8 -Channel. Jak słucham muzyki głośniej to czasami słychać szum (nie głośno ale słychać). Czym to może być spowodowane; jakością nagrania - są to przedewszystkim mp3 od 128 do 320… ? Głośniki mam dobre bo komputra podłączyłem do wierzy (Aiwa). Gdzie może być problem?

“wieży”…

Jakością nagrania, ilością wzmacniaczy (komputer, wieża), niską jakością przewodu…

Czy można zmienić mp3 na flc? Żeby była lepsza jakość. Czy to nic nie da?

Czy szum jest też, jak muzyka jest wyłączona? Daj głośno na wieży i sprawdź, czy jest szum.

Generalnie taki lekki szum w głośnikach to nic dziwnego, bo to idzie z samego wzmacniacza, co jest normalną sprawą - w każdym wzmacniaczu tak jest. Tylko, że żeby ten szum był słyszalny, to musi być dość głośno (u mnie na wzmacniaczu, a dokładniej mówiąc - amplitunerze, Radmor 5412 szum jest wyraźnie słyszalny na około 60% głośności).

Sprawdzę i dam znać. przemek7525

Dodane poniedziałek, 18 stycznia 2010, 19:48

Tak same głośniki jak są głośno ustawione to szumią ):

Dodane poniedziałek, 18 stycznia 2010, 19:49

Żeby głośniej grało i bez szumu to lepsze trzeba mi głośniki?

Żeby grało głośniej, to musiałbyś mieć mocniejszy wzmacniacz i głośniki, które by ten wzmacniacz pociągły (tj. głośniki mocniejsze od wzmacniacza). A szum pochodzi bezpośrednio ze wzmacniacza (o czym już wspomniałem) i wymiana głośników na lepsze nic nie zmieni.

Odpowiadając na Twoje pytanie z pierwszego postu

Nigdzie ;). Szum jest rzeczą normalną.

Ok, łapię temat - dzięki!