Szum w skype

Na wstępie chcę zaznaczyć że mam obecnie ograniczony dostęp do internetu i nie mogę sobie pozowlić na “szukajkę”. Mój problem jest następujący: podczas rozmowy z kimś ta druga osoba słyszy oprócz mojego głopsu jakiś szum. Ja słyszę tą osobę normalnie. Nie ma przerw, czy opóźnień tylko ten szum. Czego może to być wina?? Mikrofonu, karty dźwiękowej (mam zintegrowaną z płytą - AC’97) czy może łącza (sieć osiedlowa)? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Komunikator ten obsługuje rozmowy głosowe jak i tekstowe, w obu wypadkach potrafi tworzyć konferencje.

:arrow: Do prawidłowej pracy wymaga łącza 30 Kb/s

Niedługo ma się pojawić opcja Video Konferencji.

Miłej rozmowy :slight_smile:

Co do szumów to standart ale dobrze ze gada się za FREE.

To jest ważne :slight_smile:

ja uzywam skype i szumuw nie ma moze masz slaby mikrofon i to dlatego

pożycz od kogoś mikrofon i sprawdz czy problem nadal sie pojawia

Sprawdź też ustawienia na wejściu miikofonowym

miksera - poeksperymentuj z ustawieniami wzmocnienia.

Przyczyną moę taż być karta zintegrowana.

A spróbuj się nagrać Windowsowskim rejestratorem dźwięku,lub w programie AudioGrabber i powiedz jaka jest jakość dźwięku.

Więc sprawa ma się tak. Narazie nie mam możliwości pożyczenia mikrofonu. Jeżeli chodzi o nagranie dźwięku w rejstratorze windows to jakość samej ścieżki jest dobra (w takim sensie że wszystko wyraźnie słychać) ale w tle jest szum. W ustawieniach nagrywania się “bawiłem”, szum się zwiększa gdy włączę wzmocnienie mikrofonu.

Wynika bowiem z tego, że być może masz zbyt niski poziom sygnału

z mikrofonu i tym samym zbyt mały odstęp sygnał/szum.

Sprawdź ulokowanie mikrofonu, kable połączeniowe, poeksperymentuj

z ustawieniami miksera

Może jakieś wskazówki??

Może masz za daleko od ust

,

,

Może być zły styk w gnieździe wtykowym

Im większe wzmocnienie - tym większy szum

Zobacz co będzie w Audiograbberze,który Ci podałem.

W Audiograbberze jest to samo. No nic, da się z tym żyć. Jak będę miał możliwość to sprawdzę z innym mikrofonem. Mam jeszcze jedno pytanko. Czy jezeli posiadam zintegrowana karte muzyczna to czy moge podlaczyc jakąś normalną?? Jest to możliwe?? Nie chciałbym zepsuć płyty głównej.

Wyłączyłbym najpierw kartę zintegrowaną.

Zajrzyj do instrukcji płyty głównej - powinieneś

mieć tam podane ustawienia BIOSu i płyty.

Można to bowiem wyłączyć w Biosie -

“AC97 Sound Device” - ustaw na Disabled.

A tak w ogóle - jaki masz BIOS i płytę główną?

Płyta główna to X533; a jeżeli chodzi o Bios to AMI Bios.