Szum z głośników komputerowych

Proszę o poradę w sprawie szumu z głośników komputerowych (mają podwójne porty na 2 RCA - 2 urządzenia) do których są wpięte 2 komputery. Przy podpięciu drugiego PC pojawił się szum na głośniku słyszalny zwłaszcza na max głośności. Wpierw myślałem, że to kwestia zasilania, więc podłączyłem wszystkie urządzenia do jednej listwy zasilającej (2 PC + monitor + głośniki), ale nic to nie pomogło. Później pomyślałem, że to kwestia drugiego kabla jack na 2 RCA (kabel do jednego PC był ekranowany) i jak jest tylko ten PC podpięty to nie ma szumów. Drugi PC był podpięty kablem jack na 2 RCA nieekranowanym. W międzyczasie wymieniłem drugi kabel (oba jack na 2 RCA są obecnie ekranowane), ale szum nadal występuje. Co to może być? Podłączyłem też do drugiego PC (ten który generuje szum) zewnętrzną kartę dźwiękową na USB, ale też nie pomogło. Nie mam pomysłów :confused:

Co to za konkretnie głośniki?

Bose Companion II S 2

Zastanawiam się czy to nie przypadkiem jakaś pętla masy się zrobiła na kablach sygnałowych?

1 polubienie

Przeczucie nie myliło po zakupie i wpięciu w tor audio Ground Loop Isolatora nie ma szumów.