Szum z głośników


(system) #1

Witam, mam problem z dźwiękiem, mianowicie z głośników wydobywa się tylko szum. Pojawiło się to przy włączeniu komputera, wcześniej wszystko było dobrze. Wiem, że nie jest to spowodowane popsuciem się głośników, po podłączeniu słuchawek ciągle słychać tylko szum. Przeinstalowywałem sterowniki do karty muzycznej- nic się nie zmieniło- karata jest z integrowana z płytą główną- ASRock K8NF3-VSTA. Bardzo proszę o pomoc.


(Danielm86) #2

dźwięk nie jest wyciszony? Główne urządzenie wyjściowe ustawione jako twoja dźwiękówka?


(Cyba91) #3

To dziwne że tak nagle to się stało. Posprawdzaj to co napisał Ci master_zonk6 i powiedz jaki masz system operacyjny.


(radmar) #4

nie dostawiłeś czegoś w pobliże głośników, jakiejś lampki, lub innego urządzenia?


(I.R.A.) #5

a co to ma do rzeczy?

Jeśli ustawienia w systemie nie pomogą, zmierz miernikiem jakie masz napięcie na wyjściu (zielone gniazdo) - powinno być ~2[V]

Lub spróbuj podpiąć głośniki pod wyjście cyfrowe (pomarańczowe).

Ale jak napięcia będą złe to pozostaje kupić zewnętrzną dźwiękówkę...


(system) #6

Głośniki nie są wyciszone, są dobrze podpięte, w ustawieniach domyślnie jest ustawiona dobra karta. System, który mam to Windows XP SP3. Też nic nie zmieniałem w wystroju komputera- jeśli to ma w ogóle jakiś wpływ na cokolwiek.

P.S.

Chyba wyczerpały się pomysły. W każdym bądź razie moja cierpliwość jest na skraju wyczerpania. Jeśli kupie zewnętrzną kartę to rozwiąże mój problem? I czego mogę się spodziewać po karcie muzycznej USB, na allegro takie karty to koszt 5zł- one w ogóle działają?


(Danielm86) #7

a. Wejdź w ustawienia dźwięku/rozmieszczenie głośników i wybierz takie jakie masz. Zapewne ustawione kwadrofoniczne, stąd te buczenie.


(system) #8

Już próbowałem nie pomogło. I to nie jest buczenie, ja nie słyszę żadnego dźwięku tylko głośne szumienie. W linku zamieszczonym po niżej jest nagrany dźwięk jaki wydają moje głośniki może komuś to podsunie jakiś pomysł. I proszę o odpowiedz na poprzednie pytanie: czy karta muzyczna USB będzie działać, jeśli okaże się, że uszkodziła się karta zintegrowana? I jak to w ogóle będzie wyglądać. Czy są do tego jakieś sterowniki? Jak działa taka karta w praktyce? Bardzo prosił bym o komentarz.


(Danielm86) #9

wyszatek , a podłączyłeś w odpowiednie wejście? Może podłączyłeś pod mikrofon? :smiley:


(system) #10

Podłączyłem dobrze jestem tego pewien.


(I.R.A.) #11

co do karty dźwiękowej na USB za 5zł to zdecydowanie odradzam:

1) tragiczna jakość dźwięku

2) wyjście na słuchawki rozwaliło mi się po miesiącu.

Najtańszą rozsądną alternatywą będzie Creative SB Live 5.1. Jak dobrze poszukasz, możesz ją znaleźć już za jakieś 20zł. A dźwięk będzie lepszy nawet niż w tej zintegrowanej co miałeś.

PS: sprawdzałeś te napięcia na wy?


(system) #12

Niestety ale obecnie nie mam jak sprawdzić napięć.

Moja płyta główna to ASRock K8NF3-VSTA jaką kartę mogę nie drogą do niej kupić.

Ta karta Creative SB Live 5.1. pasuje do mojej płyty bo na zdjęciach tej karty złącze ma 3 "ząbki" (wiem to nie jest profesjonalna nazwa) a na płycie są 4 złącza PCI z dwiema przegródkami.


(I.R.A.) #13

słabo coś szukasz kolego :slight_smile:

http://allegro.pl/item1035267043_creati ... ratis.html

http://allegro.pl/item1027026328_okazja ... t4830.html

http://allegro.pl/item1027244075_creati ... rakow.html

i wiele, wiele innych >>> http://allegro.pl/4406_sound_blaster_live.html

EDIT: tą ostatnią co podałem, mam w starym kompie i powiem Ci że nie widzę kompletnie ŻADNEJ różnicy pomiędzy nią a 2x droższą Audigy LS, którą to mam w tym kompie. Nie wiem, może na głośnikach 5.1 słychać jakąś różnice ale u mnie na kolumnach 2.0 jest tak samo :slight_smile: Pozdrawiam i udanych zakupów :slight_smile: