Szumi mi mikrofon - jak to naprawić?

(Dronic03) #1

Witam.

Wraz ze znajomymi chcieliśmy trochę poświrować, więc postanowiliśmy że Sobie zaczniemy nagrywać RAP...

Wczorejszego dnia postanowiliśmy, że kupimy mikrofon - taki tam za 15 funtów ze sklepu Maplin z wejściem USB.

Kupiliśmy ten mikrofon, przyjechaliśmy do mnie do domu i przewiesiliśmy go przez karnisz, żeby Sobie ładnie wisiał

Profesjonalnie zamontowaliśmy tasiemką plastikowy widelec do mikrofonu, oraz na ten widelec zamontowaliśmy drucik z rajstopą : PP

Wczoraj coś nagraliśmy i nie wychodziło nawet tak źle, jednak dziś się coś zepsuło. Otóż wydaje mi się, że moja dziewczyna coś grzebała w ustawieniach windowsu/programu Audition i mikrofon zaczął trzeszczeć.

Program przeinstalowałem i dalej trzeszczy, więc wygląda na to, że coś jest napaćkane w ustawieniach windowsu.

Mógłby mi ktoś pomóc jakoś zniwelować ten problem??

Szumi strasznie...

Tzn. mówię wyraźnie, ale szum jest w tle jak by xd Wczoraj go nie było.

Z góry dziękuję.

PS. mam windowsa vistę, Sony Vaio VGN NS20E.

Nie posiadam chyba żadnych sterowników od dzwięku... nie mam żadnego realteka, ani nic takiego xd

(Drobok) #2

Musisz zmniejszyć czułość, ew mikrofon jest bardzo marny, albo kabel masz w ciężkim stanie :slight_smile:

(Dronic03) #3

byś czytał co pisałem to byś wiedział:

mikrofon był kupiony wczoraj i działał ładnie (więc to, że jest on lipny bym odrzucił.

Na skype działa normalnie, a w programie/rejestratorze dźwięku nie.

Zaczął piszczeć xd

http://hostuje.net/file.php?id=fc1b8c59 ... 21bab17ca8

-- Dodane 08.12.2012 (So) 11:29 --

Podejrzewam, że nie mam sterownika do dzwięku. Mógłby mi ktoś zapodać bezpośredni link? VGN NS20E

-- Dodane 08.12.2012 (So) 15:02 --

im bliżej laptop jest mikforonu tym mikrofon bardziej syczy - piszczy - trzeszczy xd... O Co kama?