Szumiące głośniki Creative SBS380

Witam mam pewien problem mianowicie moje głośniki Creative SBS380 (z subwoofer) jak podgłoszę głośniki na połowę to szumią i to dosyć głośno.Co może być tego przyczyną

Czy karta muzyczna byłaby rozwiązaniem tego problemu ??

Doda ze mam kartę muzyczna chyba realtek ac97 (ale jakiś stary model bo mam ja już ze 3 lata )

Jaką byście polecili kartę muzyczna do 200zł

Możliwe że to wina karty dźwiękowej.

Do 250 zł kupiłbym: Sound Blaster X-Fi Extreme Gamer BOX

Karol PL A spróbuj wyciszyć w systemowym mikserze mikrofon jeśli masz podłączony do kompa. Też mam głośniki od Creative i często mam podobni jak ty dopóki mikrofonu nie wyciszę.

GoRo to nie pomogło

Też tak uważam i polecam właśnie tą kartę.

Jeśli używasz domyślnych sterowników automatycznie zainstalowanych przez Windows’a to zmień je na te dołączone przez producenta sprzętu (w tym przypadku płyty głównej). Wejdź w regulację głośności wybierz z menu zaawansowaną regulację, sprawdź tony niskie i wysokie oraz czy nie ma włączonego żadnego podbicia. Włącz (pokaż) wszystkie suwaki dla “odtwarzania” i ścisz lub wyłącz to co nie jest ci potrzebne. Przyczyną może być też Line_in wycisz, go i zobacz czy wtedy będzie działo się to samo. Ostatnią rzeczą, którą bym tutaj obwiniał jest karta dźwiękowa.

Akurat system windows nie ma w sobie sterowników do dźwięku, zawsze po instalacji windowsa trzeba zainstalować sterowniki bo inaczej nie będzie dźwięku, to odpada jednak.

Narv tylko ja nie mogę znaleźć tych ustawien bo mam widnows vista

Windows domyślnie instaluje sterowniki, może nie mieć akurat w bazie sterowników do tej karty ale to tych bardziej znanych instaluje automatycznie swoje drivery.

@ Karol PL

Klikasz 2x na ikonkę głośności w pasku, i tam w pasku u góry wybierasz Opcje czy coś takiego. Jednak pierw bym na twoim miejscu pobrał i zainstalował najnowsze sterowniki dostępne na stronie producenta.

Kupienie nowej karty należy traktować jako ostateczność, nie jest to żadne rozwiązanie problemu. Jakby karta była lipna to by nie wyszła na rynek, a tak się składa że posiadam 2 karty oparte na Realtek ac97 i (w laptopie i zintegrowaną w PC - obecnie wyłączona) i obie działają bez problemu.

Ja mam soundstorma i nic nie szumi nawet na 200 wattowej wieży :stuck_out_tongue: Możliwe że przyciszenie głównej głośności systemowej do np 50% i odpowiednie podgłośnienie sprzętowo w głośnikach poradzi.