Szumy mikrofonu

Witam,

od wczoraj strasznie mi szumi mikrofon, w ogólne mnie nie słychać.

Czytałem, że może być to spowodowane brakiem uziemienia. Niestety w pokoju nie mam kontaktu z uziemieniem.

Mikrofon mam na USB jakby co. Nie wiem czy to ważne czy nie ale wolę napisać.

 

Istnieje może jakiś program, który pozwoli mnie obniżyć lub nawet zlikwidować te szumy ? 

 

Jeśli tak to proszę o odpowiedź.

 

Pozdrawiam.

Jest to szum czy buczenie?.

Próbowałeś na innym sprzęcie?.

Gdybyś mógł zgrać fragment tego"szumu" i wrzucić do posłuchania.

Próbowałeś użyć inny mikrofon?.

http://w289.wrzuta.pl/audio/1hXZzQOMYAh/probka coś takiego. Takie buczenie. Mnie przy tym nawet nie słychać jak mówię.

 

Mikrofon na pewno działa. Chciałbym dodać, że wcześniej pojawiało się to ale sporadycznie. Jeden dzień nie działało później przez parę dni wszystko dobrze było i znowu nie działało i tak w kółko. 

To ewidentny przydźwięk sieciowy. Przyczyna-uszkodzony ekran kabla.

Tak jak pisałem wyżej, sprawdź mikrofon na innym sprzęcie, a u siebie spróbuj z innym mikrofonem.

Czy gdy poruszysz wtyczką w gnieździe nic się nie zmienia?

Ruszam i nic nie pomaga. Mikrofon działa na innych sprzętach

To nie jest szum tylko brum.Uszkodzony masz kabel miedzy mikrofonem a wtyczką. Ciekawe na jakich innych sprzetach go sprawdzałeś jeśli mik jest na usb.

-lub jakiś problem z gniazdem gdyż twierdzi że na innym sprzęcie mikrofon działa. Pozostała próba z innym mikrofonem.

Mikrofon i słuchawki mam razem i są do komputera podłączone przez przejściówkę USB ponieważ wejście na mikrofon mam zepsute.

To teraz masz pewnie wej mikrofonowe w przejściowce uszkodzone.

Ale słuchawki normalnie działają, a mikrofon raz działa przez pare dni , a pozniej przez 1 dzien nie dziala i tak w kolko to watpie ze przejsciowka

Nie wiem czy to ważne czy nie ale jak dla mnie trochę dziwnie.

Mam na TS pokazaną głośność mikrofonu i jak przyłożę ręce do komputera to spada o połowę.

Wszystko co napisałeś tylko potwierdza postawioną diagnoze.Komp to pewnie blaszak podłączony do gniazda bez bolca uziemiającego. Kup sobie nową przejściowke.  http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-muzyczna-na-usb-5-1-hurt-f-vat-i4775156524.html  Oczywiście pod warunkiem że rzeczywiście sprawdzałeś ten mik na innym urzadzeniu z wej mini jack.

Jednak coś jest z mikro. Pozyczyłem nowe i dziala 

Czyli go wcześniej nie sprawdzałeś.Dodam Cię do listy kłamców na tym forum