Szumy w kablu wieża komputer?

(Olga86) #1

Witam mam wieze podłączoną do komputera kablem wieża komputer PRO LINK (kabel jest jednym z najbardziej porządanych kabelków), problem mam następujący, kabel normlanie starsznie buczy, jak dotykam wieze albo obudowe komputera szum znika co tutaj się może dziać jak uziemić to ??

(ksedoks) #2

Witam.Jesli masz obudowę wieży metalową i jestes blisko rury albo kaloryfera(tak jak ja)to wystarczy podłączyć wieżę do sieci wodociągowej.W ten sposób uziemisz sprzęt i skończą sie szumy i buczenia.

(Krasnal666) #3

Kabel nie jest, albo jest bardzo słabo ekranowany. Lub też masa (ekran) nie ma połączenia elektrycznego z którymś elementem. Przyczyną może być uszkodzony kabel, gniazdo, albo wtyk. Czasem wystarczy dopchnąć wtyk w gnieździe, bo nie łączy w gnieździe ze względu na wykonanie, np. szeroki kołnierz wtyczki lub głębokie osadzenie gniazda.

(Olga86) #4

czekaj bo nie rozumiem, czyli co do czego mama podlaczyc aby skonczyc z tymi szumami, ?? obudowa komputera do karolyfela czy wieza do karoryfera powiedz ?

(ksedoks) #5

wieże do kaloryfera.

(Olga86) #6

wiesz co ja to ostanio kupowałem jest to kabel prolinka nie miałem takich szumów zaczeły sie ze 2 dni temu, nie sa to jakies tragiczne szumy tylko takie od czasu do czasu dziwne pierdzenie, jak np poloze reke na wierzy to szumów wogule ie mam

Złączono Posta : 07.11.2007 (Sro) 23:38

na jakiej zasadznie ta wieza ma isc pod komputer, co do czeo podlaczyc i jak to uczynic doklanie powiedz mi ?

(Krasnal666) #7

Pod warunkiem, że masz wykonane w instalacji elektrycznej połączenie wyrównawcze pomiędzy zerem zasilania 230V, a siecią wodociągową/ciepłowniczą. Inaczej możesz mieć napięcie na obudowie. To po pierwsze, a po drugie to nie jest kwestia uziemienia, tylko braku połączenia masy pomiędzy sprzętami.

(Olga86) #8

no rozumiem

, ja mieszkam w nowych blokach takze chyba cos takiego jest, nie wiem co mama w tym momencie robic strasznie mnie ten szumik takie lekki denerwuje a kabel kupiony mam nowy, nie wiem co zrobic nie chciałbym czegos sobie spalic

Złączono Posta : 07.11.2007 (Sro) 23:49

c ty mi polecasz zrobić w chwile obecnej aby sie ich pozbyć ?

(Gen Salvador) #9

omg co wy piszecie :x

ksedoks nie dawaj takich durnych rad jak się nie znasz!

pysiul86 nawet nie próbuj uziemiać wierzy do kaloryfera, to jest jakiś stary sposób wiejskich chłopów którzy nie wiedzieli co zrobić z kablem od uziemienia lodówki.

Kto ma odrobinę pojęcia wie że nie można robić takich rzeczy z bardzo wielu powodów chociażby dlatego że twój niedorozwinięty sąsiad z góry mógł zrobić to samo a twoją wieże pójdzie do piachu.

najodpowiedniejszym sposobem jest zakup długiego pręta (ok 1m) i wbicie go w ziemię, z tego co piszesz to chyba mieszkasz w bloku, wiec jeśli nie masz gniazdka z bolcem (a przedewszystkim trzeciego przewodu uziemiającego) to zaopatrz sie w takie gniazdo i wymień swój kontakt, podczas montażu połącz Bolec z przewodem zerowym

(Mlajtner) #10

jeżeli wieża jest podłączona do anteny z kablówki

lub inny sposób mogący podawać dodatkowe napięcie

-to na czas podłączenia wieży do kompa trzeba antenę odłączyć

-ten problem mam u mnie z kablówką

...a u ciebie....

(Bula90) #11

Ja mam podłączonego kompa z wieżą złączami mini-jack modem podpiety pod kablówke i wieże też z tego samego kabla i żadnych zakłóceń nie mam. :wink:

(Kpc21) #12

Widocznie masz porządną kablówkę i nie masz prądu w gniazdku antenowym.

(Bula90) #13

Prąd w gniazdku antenowym mam sam się przekonałem na własnej skórze że płynie prąd :smiley: