Szumy w kablu wieża komputer?

Witam mam wieze podłączoną do komputera kablem wieża komputer PRO LINK (kabel jest jednym z najbardziej porządanych kabelków), problem mam następujący, kabel normlanie starsznie buczy, jak dotykam wieze albo obudowe komputera szum znika co tutaj się może dziać jak uziemić to ??

Witam.Jesli masz obudowę wieży metalową i jestes blisko rury albo kaloryfera(tak jak ja)to wystarczy podłączyć wieżę do sieci wodociągowej.W ten sposób uziemisz sprzęt i skończą sie szumy i buczenia.

Kabel nie jest, albo jest bardzo słabo ekranowany. Lub też masa (ekran) nie ma połączenia elektrycznego z którymś elementem. Przyczyną może być uszkodzony kabel, gniazdo, albo wtyk. Czasem wystarczy dopchnąć wtyk w gnieździe, bo nie łączy w gnieździe ze względu na wykonanie, np. szeroki kołnierz wtyczki lub głębokie osadzenie gniazda.

czekaj bo nie rozumiem, czyli co do czego mama podlaczyc aby skonczyc z tymi szumami, ?? obudowa komputera do karolyfela czy wieza do karoryfera powiedz ?

wieże do kaloryfera.

wiesz co ja to ostanio kupowałem jest to kabel prolinka nie miałem takich szumów zaczeły sie ze 2 dni temu, nie sa to jakies tragiczne szumy tylko takie od czasu do czasu dziwne pierdzenie, jak np poloze reke na wierzy to szumów wogule ie mam

Złączono Posta : 07.11.2007 (Sro) 23:38

na jakiej zasadznie ta wieza ma isc pod komputer, co do czeo podlaczyc i jak to uczynic doklanie powiedz mi ?

Pod warunkiem, że masz wykonane w instalacji elektrycznej połączenie wyrównawcze pomiędzy zerem zasilania 230V, a siecią wodociągową/ciepłowniczą. Inaczej możesz mieć napięcie na obudowie. To po pierwsze, a po drugie to nie jest kwestia uziemienia, tylko braku połączenia masy pomiędzy sprzętami.

no rozumiem

, ja mieszkam w nowych blokach takze chyba cos takiego jest, nie wiem co mama w tym momencie robic strasznie mnie ten szumik takie lekki denerwuje a kabel kupiony mam nowy, nie wiem co zrobic nie chciałbym czegos sobie spalic

Złączono Posta : 07.11.2007 (Sro) 23:49

c ty mi polecasz zrobić w chwile obecnej aby sie ich pozbyć ?

omg co wy piszecie :x

ksedoks nie dawaj takich durnych rad jak się nie znasz!

pysiul86 nawet nie próbuj uziemiać wierzy do kaloryfera, to jest jakiś stary sposób wiejskich chłopów którzy nie wiedzieli co zrobić z kablem od uziemienia lodówki.

Kto ma odrobinę pojęcia wie że nie można robić takich rzeczy z bardzo wielu powodów chociażby dlatego że twój niedorozwinięty sąsiad z góry mógł zrobić to samo a twoją wieże pójdzie do piachu.

najodpowiedniejszym sposobem jest zakup długiego pręta (ok 1m) i wbicie go w ziemię, z tego co piszesz to chyba mieszkasz w bloku, wiec jeśli nie masz gniazdka z bolcem (a przedewszystkim trzeciego przewodu uziemiającego) to zaopatrz sie w takie gniazdo i wymień swój kontakt, podczas montażu połącz Bolec z przewodem zerowym

jeżeli wieża jest podłączona do anteny z kablówki

lub inny sposób mogący podawać dodatkowe napięcie

-to na czas podłączenia wieży do kompa trzeba antenę odłączyć

-ten problem mam u mnie z kablówką

…a u ciebie…

Ja mam podłączonego kompa z wieżą złączami mini-jack modem podpiety pod kablówke i wieże też z tego samego kabla i żadnych zakłóceń nie mam. :wink:

Widocznie masz porządną kablówkę i nie masz prądu w gniazdku antenowym.

Prąd w gniazdku antenowym mam sam się przekonałem na własnej skórze że płynie prąd :smiley: