Szumy w mikrofonie

Witam ostatnio kupiłem nowy komputer i mam problem z mikrofonem mam kartę dźwiękową  wewnętrzna i jak podłącze mikrofon mam starsze szumy jak zmniejsz db to nie słychać mnie i identycznie jest na karcie zintegrowanej mikrofon jest sprawny  prosze o odpowiedz co mam zrobic  

Trzeba sprawdzić na innym mikrofonie i tylnym wejściu mikrofonowym - jak to PC.

wszystko sprawdziłem tylne wejscie przednie karta wewnętrzna wszędzie to samo  inne mikrofony 

To weź zaktualizuj system do najnowszego z Windows Update, restart i sprawdź.

 

Możliwe, że karta uszkodzona skoro inne mikrofony mają taki sam problem - czyli serwis i gwarancja.

Ale karta zewnętrzna i wewnętrzna  uszkodzona trochę dziwne to by było 

 

To masz dwie karty dźwiękowe?

tak zintegrowaną i wewnętrzną

 

No zdecyduj się na jedną, bo pewnie dlatego jest bałagan w systemie?

 

Jak gorsza integra wyłącz ją w biosie na Disabled i zapisz bios Save.

 

Jak trzeba odinstaluj sterowniki karty drugiej  z poziomu Programy, czyszczenie systemu np: Ccleanerem, restart i zainstaluj

 

ponownie stery i sprawdź.

 

Wrzuć screen z menadżera z rozwiniętą gałęzią kontroler video i gier.

Hej,

A mikrofon podłączony do innego komputera nie szumi?

Pozdrawiam,

Dimatheus

hej.

 

Pożyczyłem od kolegi mikrofon który jest sprawny 

w biosie prawdopodobnej mam tylko na zintegrowana i teraz pytanie jak podłącze pod wewnętrzna to mikrofon będzie chodził jak by był podłączony pod zintegrowaną ? 

bo jak podpinam pod wewnętrzna to mi chodzi mikrofon ale ma szumy a jeżeli mam włączona tylko zintegrowaną to czemu mi tez chodzi wewnętrzna ?

Hej,

Generalnie w BIOSie możesz wyłączyć bądź włączyć tylko kartę zintegrowaną, bo jest ona elementem płyty głównej. Takiej operacji dla karty dedykowanej nie przeprowadzimy nigdzie, poza ustawieniami systemu.

Niestety nie jest możliwy taki scenariusz, by mikrofon podłączony do jednej karty, przekazywał dźwięk do drugiej - chyba że wykorzystamy do tego dodatkowe oprogramowanie w stylu VirtualCable. Aczkolwiek na początek pogrzebałbym w ustawieniach karty i upewnił się dodatkowo, czy podłączasz mikrofon pod wejście mikrofonowe, a nie na przykład pod złącze liniowe.

Pozdrawiam,

Dimatheus

możliwe jest ze coś w sterownikach ? tylko dziwne jest to jes na dedykowanej i zintegrowanej karcie jest to samo :/ 

Temat:

http://forum.dobreprogramy.pl/mikrofon-pomocy-t497213/

 

Płyta główna:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-h81m-hd3rev_10/specs/

 

 

Sterowniki audio:

http://storage.dobreprogramy.pl/dodatki/Win7_Win8_Win81_R275.exe

 

Odnośnie zintegrowanej karty.

 

Zobacz prawidłowe ustawienia sterowników Realtek HD.

Hej,

Na pewno warto sprawdzić ustawienia, o których pisze XMan. Kwestia druga, to możliwość występowania zakłóceń - wtedy mogą wpływać one zarówno na szumy w przypadku karty dźwiękowej zintegrowanej, jak i dedykowanej. Spróbuj wyłączyć wszystkie urządzenia poza komputerem. Można spróbować też odłączyć od prądu monitor i sprawdzić, czy nadal przy rejestracji dźwięku z mikrofonu słyszalny jest szum.

Pozdrawiam,

Dimatheus