Szumy w słuchawkach

Witam. Kupiłem słuchawki Roccat Elo 7.1 USB. (Używam laptopa) Mam taki problem, że słyszę szumy w słuchawkach. Od razu powiem, że zainstalowałem najnowsze sterowniki, najnowszą wersję oprogramowania producenta, sprawdzałem różne ustawienia w tym oprogramowaniu itp. nic nie pomogło. Po wyciszeniu słuchawek dalej jest ten szum. Zajrzałem również do panelu sterowania i sprawdzałem różne ustawienia np. sprawdzenie nasłuchu, ustawienie słuchawek jako domyślnych itp. Sprawdzałem w menedżerze urządzeń i tam też nie ma żadnych problemów ze sterownikami. Podłączyłem te słuchawki pod innego laptopa i tam dzieje się to samo. Mój system to windows 11, a na drugim laptopie windows 10. Dodam jeszcze, że poprzednie słuchawki działały dobrze czyli nie było żadnych szumów.

Szum może powstać (między innymi) przez słabe ekranowanie przewodu słuchawek. Jeżeli używasz jakiś bezprzewodowych urządzeń spróbuj je na moment wyłączyć i sprawdzić czy nadal w słuchawkach jest szum. Jeżeli masz blisko włączone głośniki/kolumny to nawet jak są nie używane to wyłącz je.

Nie używam niczego bezprzewodowego. Wszystko na kabel. I nie używam głośników.

Więc ja bym sprawdził je u kogoś innego (znajomego, kolegi itp) jeżeli w innym otoczeniu i pomieszczeniu nadal będą szumieć to reklamacja/zwrot.

Właśnie sprawdzałem w innym pomieszczeniu na trzecim laptopie i nadal to samo.

Ja to ogólnie zanim bym odesłał/reklamował sprawdziłbym je najpierw w obcym środowisku. Czyli zupełnie innym mieszkaniu itp. No ale skoro szumią podłączone do dwóch różnych komputerów to jest duże prawdopodobieństwo, że coś z nimi jest nie tak. Jeszcze dla pewności możesz w panelu spróbować wyciszyć/wyłączyć mikrofon i sprawdzić czy szum ustąpił.

Jeśli zainstalowałeś te najnowsze stery (a piszesz, że tak), które tłumią nieznacznie szum i nie osiągnąłeś celu, to zwyczajnie je zwróć.
W opiniach w necie można przeczytać, że mają upierdliwy szum statyczny…więc, nie pierwszy jesteś.
Widocznie mają kiepską kartę dźwiękową, skoro przy wyciszeniu słuchawek do minimum masz szum.
Niby te z systemami 7.1 są bardziej szumiące od zwykłych stereo.
https://support.roccat.com/s/downloads?language=en_US&co=en_US
Bezpośrednie łącze do ELO7.1USB
https://api.roccat-neon.com/device/Support/Software/Download/244/ROCCAT-Swarm.zip
„Byłem podekscytowany pojawieniem się tego zestawu słuchawkowego, ale wkrótce byłem rozczarowany po wypróbowaniu go. Jakość wykonania i wygoda są niesamowite, ale jakość dźwięku była słaba i słychać było stały szum statyczny. Nawet po zaktualizowaniu sterowników i wypróbowaniu różnych ustawień nie mogłem poprawić jakości dźwięku” …

A polecasz jakieś słuchawki do około 250zł?

Czyli rozumiem, że najnowsze stery nic nie zmieniły…i masz nadal szum.
Poczytaj na jakichś forach audio…może znajdziesz coś w tej cenie polecanego.

Dobra dzięki za pomoc. No nic muszę je w takim razie zwrócić i poszukam innych słuchawek.

Przecież te słuchawki to karta muzyczna na USB za 10zł + kilka badziewnych głośniczków. Czego wy się spodziewacie kupując słuchawki 7.1 z kartą na USB, z niby kilkoma głośnikami i mikrofonem, skoro najtańsze firmowe do grania np. EPOS I SENNHEISER GSP 300 kosztują ok 400zł. (chociaż widzę, że można wyrwać taniej na znanym portalu).

Nie każdy potrzebuje mega jakości…ale, ciągły szum jest w cholerę denerwujący i pewnie niektórzy w ogóle go nie słyszą a innych wkurza.
Już lepiej kupić, skoro nie dysponuje się większą gotówką zwykłe stereo przewodowe z jackiem.
Pewnie mikrofon będzie kiepski, ale odsłuch przynajmniej bez szumu i „efektów” jakie daje kiepska karta dźwiękowa na USB.

Ale dlaczego kupuje syf, gdy ma dostępne na rynku słuchawki o kilka poziomów lepsze i do tego w sensownej cenie? Chociażby AKG K-52, cena ze 150zł, a jakoś grają, mikrofon na klips do nich i już jest zestaw tani, a przyzwoicie grający.

Napiszę krótko.
Mam na bluetooth, na wifi , jakieś na radio.
Ale jak chcę posłuchać muzyki normalnie, to wtykam te na kabel. howgh