Szumy z głośników i zacinający się komputer

Witam.

 

Miesiąc temu zakupiłem komputer o takich parametrach:

System operacyjny: Windows 10

Procesor: Intel Core i5-6400

Pamięć RAM [GB]: 8

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 730

Pojemność dysku HDD [GB]: 1000

Problem jest następujący - od 3 dni z głośników co jakiś czas wydobywa się lekki szum i odgłos taki jak zazwyczaj przy zacięciu się komputera, trwa to trzy sekundy i zazwyczaj wtedy, kiedy operuję kilkoma kartami w mozilli firefox. Na youtube za to, często cofa mi dzwięk do kilku minut do tyłu, a obraz leci dalej na żywo. To samo tyczy się np przechodzenia na full ekran przy jakimkolwiek filmie, zawsze od razu płynnie przechodziło do pełnego ekranu, a teraz dzwięk leci, a sam obraz stoi w miejscu i rusza się po 3 sekundach.

 

Czy możliwe, że to wina głośników? Mają już 8 lat, jeden kabelek swego czasu do jednego z głośników średnio łączył, ale zakleiłem taśmą izolacyjną i działał, ale z drugiej strony, gdyby to była wina dzwięku, to tyczyłoby się to tylko tego szumu, a to wygląda tak jakby zwyczajnie komputer się lekko na 2-3 sekundy zcinał, przy czym wydawał dziwne dźwięki. Z góry dzięki za pomoc.

Sterowniki wgrane wszystkie? Tą nVidia szkoda że kupowałeś, może być gorsza niż ta zintegrowana w skylake. 

Jeżeli masz taką możliwość to sprawdź na innych głośnikach.

Nie masz takiej możliwości to sprawdź na samych słuchawkach z odłączonymi głośnikami.

Dzięki panowie za pomoc. Musiało być cos z najnowszą wersją sterowników do karty dźwiękowej. Przywróciłem sterownik do poprzedniej wersji i póki co działa bez zarzutu. Szumu już nie ma. Co do samego komputera, niestety budżet pozwalał mi tylko na taki, mam nadzieję, że większosc gier na nim pójdzie? Nie jestem jakims maniakiem, ale na fifę czekam z niecierpliwoscią, nie będę ukrywać :slight_smile:

Karta graficzna nie ma nic wspólnego z grami, więc na komfortową gre w nowe tytuły nie ma co liczyć. Wymagań Fify 17 tym bardziej nie spełnia, nie mówiąc o większych, bardziej wymagających produkcjach. Tylko nie mów że kupiłeś ten komputer gdzieś na allegro czy w jakimś markecie, bo wtedy najpewniej będzie kiepski zasilacz i gdybyś chciał kupić lepszą grafikę musisz go zmienić. 

W grach ta integra w procku ma szansę być lepsza od tej nVidii. Sens ma dopiero gtx 750 Ti lub wyżej.