Szumy z głośników

(Bambosz107) #1
  1. Dzisiaj pojawiły mi się dziwne szumy i skwierczeia w głośnikach. Nie występują ciągle, tylko w przerwach. Słychać je tylko, gdy w głośnikach nic nie gra, ale potrafią być denerwujące.

2. Przymierzam się do kupna nowej karty dźwiękowej. MAm oko na Creative SB Audigy 2 ZS. Czy to dobry wybór? Czym ona się różni od wersji "bez ZS"?

(witkacz) #2

Witam.

1. Brudny potencjometr (przeczyść) albo zakłócenia elektromagnetyczne. Po zakupie osobnej karty problem pewnie zniknie sam :slight_smile:

2. To dobra karta i dobry wybór. Zobacz tu: http://pclab.pl/art17707-30.html

(Bambosz107) #3

Niestety po zakupie w/w karty byłem zmuszony formatować system z powodu niekompatybilnych sterowników. Teraz szumy są o wiele większe niż na karcie zintegrowanej. Poradzicie coś? Może to przez sterowniki? Zainstalowałem te najnowsze ze strony Creative’a. Karta nie jest uszkodzona, gra przecudnie na innym komputerze i głośnikach.

(Kuczkowiak) #4

Sprawdzałeś czy wina przypadkiem nie leży po stronie nagłośnienia/kabli/wtyczek/innych sprzętów podłączonych na PCI do USB lub innych portów , podłącz inne głośniki/słuchawki.

Nagraj próbkę tych ‘‘szumów’’ i wstaw do tematu.

(Bambosz107) #5

Problem pojawił się po formacie komputera. To musi być coś związane ze sterownikami, nie uważacie? Zainstalowałem do dźwiękówki najnowsze YouPax’y, podobno najlepsze.

(przemek7525) #6

Podłącz te głośniki do innego urządzenia, np. odtwarzacza MP3 i sprawdź czy jest to samo.

(Bambosz107) #7

Napisałem, że problem pojawił się po formacie komputera, więc to raczej nie ma związku z głośnikami.

(Kuczkowiak) #8

Raczej to proponuje wykonywać to co Ci użytkownicy radzą bo z takim podejściem to daleko nie zajedziesz.

Jeżeli piszesz że to może być wina sterowników to kombinuj z inną wersją sterownika.

Wstawisz tą próbkę tych ‘‘szumów’’?

(Bambosz107) #9

Nie masz co proponować, bo problem został zażegnany wraz ze zmianą sterowników. Topic do zamknięcia.