Szumy z głośników

  1. Dzisiaj pojawiły mi się dziwne szumy i skwierczeia w głośnikach. Nie występują ciągle, tylko w przerwach. Słychać je tylko, gdy w głośnikach nic nie gra, ale potrafią być denerwujące.

  2. Przymierzam się do kupna nowej karty dźwiękowej. MAm oko na Creative SB Audigy 2 ZS. Czy to dobry wybór? Czym ona się różni od wersji “bez ZS”?

Witam.

  1. Brudny potencjometr (przeczyść) albo zakłócenia elektromagnetyczne. Po zakupie osobnej karty problem pewnie zniknie sam :slight_smile:

  2. To dobra karta i dobry wybór. Zobacz tu: http://pclab.pl/art17707-30.html

Niestety po zakupie w/w karty byłem zmuszony formatować system z powodu niekompatybilnych sterowników. Teraz szumy są o wiele większe niż na karcie zintegrowanej. Poradzicie coś? Może to przez sterowniki? Zainstalowałem te najnowsze ze strony Creative’a. Karta nie jest uszkodzona, gra przecudnie na innym komputerze i głośnikach.

Sprawdzałeś czy wina przypadkiem nie leży po stronie nagłośnienia/kabli/wtyczek/innych sprzętów podłączonych na PCI do USB lub innych portów , podłącz inne głośniki/słuchawki.

Nagraj próbkę tych ‘‘szumów’’ i wstaw do tematu.

Problem pojawił się po formacie komputera. To musi być coś związane ze sterownikami, nie uważacie? Zainstalowałem do dźwiękówki najnowsze YouPax’y, podobno najlepsze.

Podłącz te głośniki do innego urządzenia, np. odtwarzacza MP3 i sprawdź czy jest to samo.

Napisałem, że problem pojawił się po formacie komputera, więc to raczej nie ma związku z głośnikami.

Raczej to proponuje wykonywać to co Ci użytkownicy radzą bo z takim podejściem to daleko nie zajedziesz.

Jeżeli piszesz że to może być wina sterowników to kombinuj z inną wersją sterownika.

Wstawisz tą próbkę tych ‘‘szumów’’?

Nie masz co proponować, bo problem został zażegnany wraz ze zmianą sterowników. Topic do zamknięcia.