Szybka aparatu w Alcatel one touch idol - gwarancja/jaki koszt naprawy

Witam!

 

Telefonu nie posiadam wiele, a już wystąpiła - wg mnie wada telefonu. 

 

Komórke trzymałem w kieszeni spodni, nie było tam nic innego. Kiedy w pewnej chwili sięgnąłem po telefon poczułem kawałek szkła ukruszonego. Okazało się, że szkiełko z tyłu na aparacie jest rozbite. Pierwszą myślą było to, że na gwarancje nawet jeżeli bym wysłał nie przyjmą go, ponieważ jest to uszkodzenie mechaniczne które gwarancji nie podlega, więc szybke wyjąłem tak, abym mógł dalej robić zdjęcia. No ale teraz mój aparat przestał łapać ostrość tak dobrze jak wcześniej, czasem w ogóle jej nie łapie.

 

I teraz moje pytanie, jest jakaś szansa aby przyjeli go na gwarancje jeszcze, a jeśli nie to da się zamontować samą tą szybkę i jaki będzie koszt naprawy? 

 

Z góry dzięki za pomoc ;>

post-158877-0-53957900-1404467952_thumb.

Z gwarancją może być problem bo to prawdopodobnie z powodu braku szybki ochronnej uszkodził ci się aparat, przyjąć na gwarancję to by przyjęli ale mogliby jej nie uznać i policzyć ci jako naprawę płatną (ile to nie wiem, popytaj w serwisach gsm).

 

Mogła się jedynie zabrudzić soczewka, możesz spróbować delikatnie czymś miękkim przeczyścić środek soczewki. Najlepiej użyć patyczka higienicznego zwilżonego alkoholem izopropylowym (IPA, jest on między innymi dołączany jako płyn czyszczący do czyszczących płyt i kaset vhs/magnetofonowych, jeśli coś takiego posiadasz to można tego użyć).

Jeśli to pomoże to skombinuj jakąśkolwiek szybkę ochronną, choćby wycięty ręcznie kawałek innej szybki lub cienkiej plexi.

 

Mogła się lekko przekręcić zewnętrzna część z soczewką odpowiadająca za ustawienie ogniskowej (zobacz foto tutaj: www.aliexpress.com/item/New-Digital-Camera-Replacement-Part-for-Alcatel-One-Touch-Idol-X-OT6040-Phone-Free-Shipping-with/1630603609.html ), czasem producenci po ustawieniu ogniskowej zafiksowują klejem żeby się ta część nie przekręciła ale często zdarza się że tego nie robią i można ręcznie ją obrócić.

W takim przypadku może dało by się to skorygować bez wymiany części, nowy moduł aparatu niestety tani nie jest (patrz link powyżej) a na Allegro nie znalazłem ani tego modułu ani szybki aparatu ani nawet kompletnej obudowy do tego modelu (może na ebay by się udał namierzyć).

 

Obawiam się jednak że przez brak szybki zarysowała ci się powierzchnia soczewki aparatu a w takim przypadku już konieczna jest wymiana całego modułu.

Może jeszcze być to usterka inna nie związana z brakiem szybki (np. programowa) ale to mało prawdopodobne.

 

Mógłbyś spróbować jakoś zdobyć tą brakującą szybkę i ją zamontować a potem zanieść na gwarancję, może by się nie skumali i naprawili na gwarancji ale to nic pewnego.

 

Moja rada: jeśli czyszczenie soczewki nie da efektu to popytaj o koszt naprawy pozagwarancyjnej w różnych serwisach gsm a potem oddaj to do serwisu na gwarancję w nadziei że to uznają ale licząc się z ewentualnością poniesienia kosztów.

http://magboss.pl/klapka-baterii-alcatel-ot-6030-one-touch-idol-czarna-(oryginalna),a,pl,38647.html zerknij tu

Ewentualnie w ostatecznosci moglbys powiedziec że ta szybka ci się odkleila gdzies sama :stuck_out_tongue: wtedy moze by ci uwierzyli że odkleila się i zgubila sama podzas pracy :stuck_out_tongue:

Z tego co ja widzę to odpadla szybka  z tylnej obudowy .Wiec wystarczy kupić nowy tył obudowy .A nie kombinować z gwarancją bo to śmieszne.