Szybka instalacja XP, bootdisc?

witam!

Czy jest jakiś program, który by zgrał mi z dysku windowsa + zainstalowane programy i zapisał jaki plik iso. do wypalenia płytki DVD ?

Szukam czegoś takiego po necie ale niezbyt mi się udaje. Znalazłem program : Windows Unattended CD Creator, ale on chyba nie ma możliwości załączenia innych programów (antywirus, photoshop itp) Generalnie chodzi mi o taki dysk ratunkowy, dzięki któremu możliwe było by szybkie postawienie systemu do życia :slight_smile:

Z góry dziękuje za wszelkie porady i sugestie (każdy link do tego typu informacji mile widziany )

Ukłony

Metias

http://winfuture.de/xpisobuilder3_en Jest to program, którym właśnie można okrajać instalkę xpeka, dodawać programy, sterowniki do kontrolerów dysku SATA i także umożlwia utworzenie obrazu iso… Jeżeli przeszkadza Ci fakt, że program jest w j.angielskim to po polsku jest program nlite, który posiada te same opcje…

dzięki za info. Choć to podobny program do tego co ja podałem. A chodzi mi o coś innego (chyba? :wink: Aby nic nie trzeba było wgrywać i ustawiać, po prostu aby robił kopie dysku (np c:) i gdy mi komomp padnie robię format c: a z płytki sie wszystko ładnie wgrywa tak jak było… możliwe to do wykonania? ;>

Pozdrawiam

Tak, właśnie do tego służą w/w programy… Zresztą poszukaj sobie informacji choćby nawet o nlite i sam się przekonasz, że można nim integrować programy tak, że będą się ładować w trakcie instalacji windowsa…

Dodane 01.04.2009 (Śr) 21:35

A tak na marginesie to bootowalny obraz iso xpeka możesz sam zrobić zaopatrując się w odpowiednie programy… tutaj na stronie 3 masz info jak się robi bootowalny obraz iso przy użyciu programu nero i programu isobuster…

OK. muszę zatem poszukać jakiś przystępnych o w/w programach. dziękuje i pozdrawiam :slight_smile:

Chyba źle zadałeś pytanie na początku . Tobie chodzi po prostu , jak wynika z dalszych postów o zrobienie awaryjnej kopii systemu na którym działasz. Takich programów jest wiele do tworzenia backupu plików, systemu , kopii partycji itp. Na wypadek awarii całego systemu programy te mogą mieć wersję bootowalną na CD-DVD, natomiast kopię systemu przechowujesz na oddzielnych DVD. Po uruchomieniu takiego programu przywracasz sobie cały system z tych kopii wcześniej wykonanych W zależności od tego co masz na dysku twoja kopia systemu może zająć kilka płyt DVD.

A jeżel tak jak pisał poprzednik chodzi Ci o wykonanie kopii systemu razem ze sterownikami i pragramami to np. do tego służy acronis true image, który jest darmowy albo norton ghost 12.0, który jest płatyny, ale jakbyś chciał napewno gdzieś w sieci znajdziesz do niego klucz… Z obu programów, to tak naprawdę polecam true image, gdyż można zrobić płytę recovery i wtedy zabootować ją i z niej przywrócić system z kopii, która zapisuje się na wskazanej przez Ciebie partycji albo można utworzyć ukrytą partycję recovery i tym przypadku jeżeli zajdzie konieczność przywrócenia systemu z kopii załączasz komputer, i w pewnym momencie(bodajże chwilę przed boot screenem windowsa) pokaże się informacjia żeby wcisnąć podajże F12 i wtedy komputer startuje z partycji recovery i odrazu masz możliwość przywrócenia systemu…