Szybka pomoc z nalepką adresową (Poczta)

Witam. Potrzebuję szybkiej pomocy z nalepką adresową. Mam takową z poczty polskiej. Wypełniłem już wszystko (adresat, nadawca itd.) i teraz: Wpisałem tam wszystko co z pobraniem, a niżej mam napisane: przekazać na: rachunek bankowy, adres nadawcy lub inny adres, zaznaczyłem adres nadawcy, a niżej mam pola do wypełnienia i teraz czy muszę je wypełniać, czy jeżeli zaznaczyłem adres nadawcy to na ten mój adres który wyżej napisałem to jest to? Są takie pola ćwierćkwadraciki i nie wiem czy wpisać tam trzeba adres nadawcy czy to jest pole na wpisanie rachunku bankowego.

 

Drugie pytanie: w adresacie, pod tabelką “Odbiór w punkcie” (której nie zaznaczyłem) jest napisane: Opłatę uiszcza: Nadawca a obok Adresat i teraz co mam zaznaczyć ? Chodzi o pobranie, czy o koszt wysyłki? Koszt wysyłki wliczony mam w pobranie i adresat płaci kwotę przedmiotu i wysyłki, a ja tą kwotę co wysyłam. Inaczej: ja wysyłam i płacę za wysyłkę (jestem na minusie), on ją dostaje i płaci za przedmiot i wysyłkę (jestem na plusie i odzyskuję kwotę za przesyłkę) to mam zaznaczyć opłatę uiszcza nadawca czy adresat? Aha i jeszcze to niżej umowa z pocztą polską s.a id nr. to trzeba to wpisywać, czy nie bo jest na biało.

 

Z góry dzięki potrzebna szybka pomoc.

Te pola niżej nie dotyczą czasem opcji “inny”? Myślę, że jeśli adres nadawcy jest już wpisany, to nie ma potrzeby by go powtarzać, ale najlepiej byłoby gdybyś wrzucił tu skan czy zdjęcie tej nalepki.

 

Jeśli koszt wysyłki wliczyłeś już w kwotę pobrania, to logicznym się wydaje, że z punktu widzenia poczty opłatę uiszczasz ty - czyli nadawca. Przypuszczam że ta opcja pozwala na pobranie opłaty za przesyłkę przez pocztę bezpośrednio od adresata, bez twojego pośrednictwa

 

Co do umowy z pocztą - jeśli takiej nie masz, to nic nie wpisujesz, tylko normalnie uiszczasz opłatę za przesyłkę w okienku.

 

Myślę że najbardziej wiarygodne informacje co do prawidłowego wypełnienia tej naklejki uzyskasz u źródła, czyli na poczcie.