Szybka Pomoc

(Onar91) #1

A wiec zrobiem skanowania bad sektorow wykrylo usunelo dziala komp nawet nawet chcialem wylaczyc kompa i wlaczyc czy nadal dziala a tutaj :o pisze zapraszamy i nie ma ikon na pulpicie (jak pisalo zapraszamy bylo takie strzelanie z komputer) mysle zasilacz padl.Odlaczylem naped i dalej wolno to znaczy ten pasek z ladowaniem wina bardzo dlugo ladowam moze gdzie 15 razy widzialem i juz myslalem ze zaladowal a tu reset.Ok podlaczylem napend i mysle wloze plyte Ubuntu tam jest live CD moze od pali zaskakujace wszysko odpali nawet szybko.Co moglo uledz uszkodzeniu pomocy.

(Cosik Ktosik) #2

Zapewne dysk twardy. Pisałem o tym tutaj: viewtopic.php?f=19&t=281634&p=1880103#p1880103

Wg mnie powinieneś skopiować najważniejsze dane i wyzerować ten dysk. Następnie wykonać remap bad sektorów.

(Onar91) #3

Powiesz mi jak to zrobic jest do tego jakis program

(Cosik Ktosik) #4

Najpierw skopiuj wszystkie dane. Operacja zerowania czyści całkowicie dysk.

Do zerowania użyj programu MHDD. Ważne, abyś podpiął dysk jako Master. Inne dyski koniecznie odłącz.

Instrukcję zerowania znajdziesz tutaj: http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

(wykonaj punkt 3 i tylko jego).

(Frog) #5

Onar91 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif