Szybka zamiana ścieżki do pulpitu

Zastanawiam się czy jest możliwość zamiany ścieżki do pulpitu w XP Pro sp3. Chodzi mi o to, aby podczas gdy korzystam z użytkownika np. marek to jak łatwo się domyślić na pulpicie mamy te ikony co są w C:\Document and Settings\marek\Pulpit

Chciałbym aby móc szybko przełączać tą ścieżkę i zrobić sobie tak jakby dwa pulpity. To by mi pomogło w pracy, gdyż chciałbym zrobić sobie jeden pulpit do pracy a drugi do zwykłego korzystania. Czyli na obu pulpitach miałbym różne ikony i różne dane.

Wyedytuj ten klucz w rejestrze:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders

Wartość Desktop

To jest jakieś rozwiązanie, ale to nie rozwiąże mojego problemu, bo żeby zmiany w rejestrze odniosły jakiś skutek to muszę uruchomić ponownie system, a to trwa zbyt długo, skoro ja chcę szybko przełączać dwa pulpity

a może wyjściem są dla ciebie wirtualne pulpity, na jednym masz otwarty np. arkusz kalkulacyjny, przeglądarkę

a na drugim z możliwością szybkiego przełączenia np. Pasjansa, prywatne dokumenty.

aby to uzyskać wystarczy zastosować narzędzie: Virtual Desktop Manager

Testowałem już ten program. Jednak on nie spełnia moich wymagań. Moim celem jest drugi pulpit, na którym będę mieć inne dane, inne ikony.

Chyba w Windows XP tego nie osiągnę.