Szybki emulator androida

hej,

 

Poszukuję jakiegoś prostego emulatora androida, który będzie szybki i niezawodny pod kątem wydajności. Moja żona jest lekarzem i by móc sobie z domu śledzić wyniki naszego gabinetu, producet softu udostępnia apkę na androida. Niekoniecznie chciałbym z tego powodu kupować kolejne urządzenie więc pomyślałem by to uruchamiać po prostu z kompa :) 

 

Wymogi:

  • duża niezawodność i wydajność

  • możliwość instalacji softu przez plik APK

  • darmowy

 

Próbowałem już Bluestacks, Andy’ego i Droid4x ale to kobyły które strasznie zamulają…

Testowałem wiele i moim zdaniem najlepszy jest AmiDUOS. Jest płatny, ale symbolicznie.

osobiście polecam https://www.visualstudio.com/pl/vs/msft-android-emulator/ daje radę ale wymaga aktywnego hyper-v w systemie co ogranicza możliwość używania innych systemów wirtualizacji np virtualboxa. Wbrew nazwie można go zainstalować bez visual studio.

Zamiast korzystać  z emulatora lepszym rozwiązaniem jest instalacja androida na wydzielonej partycji 

 

@mordesku

 

Moim zdaniem strasznie naokoło i niepotrzebnie skomplikowane. To jest dla developerów, nie do konsumenckiego uruchamiania aplikacji.

@kowgliale wymagania spełnia :slight_smile: