Szybki emulator dosu

Witam

Poszukuje emulatora systemu dos który by działał szybko. Niestety pseudoprogramiści z insertu wymyślili sobie że eksport danych do xml załatwią przez dorobiony moduł foxpro 16 bitowy tak żeby nie pisać od nowa obsługi bazy danych. Ich wola, ale teraz ludzie z 64 bitowym systemem muszą się nieźle namęczyć. Niestety eksport i import zajmuje czasami kilka godzin (jednej firmy a biuro potrafi prowadzić ich kilkanaście! !!

Próbowałeś podczas pracy DOSBox’a wciskać klawisze Ctrl+F12?

http://www.dosbox.com/wiki/Performance# … own_DOSBox

Tak probowalem i to nic nie daje. Działa tak samo wolno. A moze szybciej ale nadal jest to prędkość o której pisalem wyżej.

A próbowałeś postawić DOSa na jakiejś maszynie wirtualnej typu VirtualBOX, lub VMWare? Jeśli tak się nie da, może Bochs będzie szybszy od DosBox. Jest jeszcze coś takiego jak Tryb Windows XP, może tędy droga.

Czyli rozumiem, że firma Insert zmusza użytkowników do piracenia lub kupowania nowego windowsa żeby tylko przegrać dane ;)? A może DOS już jest darmowy? Chociaż w sumie jest jeszcze freedos. I tam jest Windows 8, brak trybu XP, tryb XP jest tylko dla Windows 7.