Szybki podgląd czcionek


(betmariss) #1

Czy jest jakiś darmowy program, którym otworzę podgląd czcionki dokładnie w taki sam sposób, jak za pomocą podglądu Windows, tylko z tekstem bez polskich znaków?
Chodzi o to, że w Windows jest ten głupi tekst z polskimi znakami (Zażółć gęślą jaźń…), przez co nie da się praktycznie podejrzeć fontów bez znaków PL. Mam NexusFont, FontBase i AMP Font Viewer ale żadnym z nich nie da się otworzyć czcionki bezpośrednio poprzez kliknięcie na plik czcionki. Trzeba dodać folder z czcionką do programu, co jest upierdliwe, kiedy chcę na szybko sobie sprawdzić. Często pobieram jakieś paczki z promocji i po prostu chcę na szybko podejrzeć aby zdecydować, które zostawić, a które wywalić.


#2

http://www.programosy.pl/kategoria,czcionki,1,1.html
http://windows.home.pl/programy/prog08.htm

Poza tym, o ile dobrze pamiętam… ten tekst z ogonkami w wingrozie można było gdzieś sobie zmienić.
A gdzie i jak, to by trzeba zapytać kogoś, kto wingrozy używa na codzień :wink:


(betmariss) #3

Mam już 3 menadżery czcionek i one nie działają w ten sposób. Nie będę instalować dziesięciu kolejnych nie wiedząc czy mają taką opcję czy nie. Dlatego właśnie pytam tutaj o konkretny program mający tę konkretną funkcję. Nie proszę o strony z menadżerami czcionek, bo to sobie sama potrafię znaleźć. Też mam Google
@Edycja:
Na razie znalazłam program, który otwiera podgląd po przeciągnięciu folderu z czcionką na jego ikonę. Można też dodać skrót w “Wyślij do” i wtedy kliknąć PPM na folderze z wybraną czcionką i wybrać z menu “Wyślij do”, a zostanie otwarta w programie. Jest to spore ułatwienie, bo żaden z menadżerów czcionek, które mam zainstalowane, tak nie działa. Jakby ktoś potrzebował, to program jest darmowy do pobrania tutaj: https://us.fontviewer.de/ (podgląd ładnie wygładzony, nie postrzępiony jak w niektórych starszych programach tego typu).
A gdyby ktoś jednak znał taki, który pozwala otworzyć podgląd bezpośrednio po kliknięciu na plik z wybraną czcionką, to będę wdzięczna za namiary