Szybki riper płyt DVD

Witam

Szukam szybkiego rippera DVD

Wiem że w sieci jest całe mnóstwo takich programów,

ale mi zależy na prędkości ripowania z płyty DVD do formatu avi

Tymi co próbowałem idzie dość wolno…

Wiec z testowaniem wszystkich byłby czasowy problem więc

pytam który z praktyki jest szybki (najszybszy***) w działaniu.

Hej,

Tak na dobrą sprawę praktycznie wszystko zależy od dwóch czynników: od szybkości Twojego sprzętu oraz od ustawień i rodzaju kodeka (rozdzielczość, poziom kompresji, ilość przebiegów, etc.). Bez znaczenia jest, jaki program wybierzesz, efekty czasowe przy takich samych ustawieniach powinny być bardzo zbliżone.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Pytałem dla tego że przy ripowaniu płyt CD do mp3

testowałem wiele programów i część się bardzo ślimaczyła

a program AudioGoGo robił to znacznie (o wiele) szybciej

przy tych samych parametrach sprzętu oraz parametrach pliku wynikowego.

Do ripowania DVD mam XMedia Recode i jakoś to idzie (ale trwa to dość długo)

Myślałem przez analogie że w tak wielu programach do ripowania

są tez takie troszkę szybsze

Bo tak jak przy płytach cd idzie sobie te programy przetestować

to na płytach DVD jest kłopot z czasem wiec pytam :slight_smile:

Hej,

Założę się, że i tutaj była różnica w ustawieniach. By porównać testowo różne programy, należałoby wybrać dokładnie taki sam kodek (także w tej samej wersji) i dopasować identycznie ustawienia. Dla przykładu - jedne programy rippujące do mp3 robią to w locie, inne zrzucają najpierw wav’a na dysk i dopiero po tym go kodują. Tak samo jest w używanych kodekach - kodowanie w CDex’ie pliku z użyciem kodeka Lame zajmuje na przykład 30 sekund, a używając do tego kawałka kodeka Creative’a cały proces trwa 5 razy dłużej - oczywiście uzyskując pliczek o podobnych właściwościach.

Polecam więc zagłębić się w ustawienia plików wynikowych. Najbardziej proces tworzenia plików wydłuża więcej niż jeden przebieg kodowania - tyle że dzięki temu jakościowo film będzie lepszy. Tak więc czas kosztem jakości - trzeba wybrać, co ważniejsze. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ja mogę polecić ZC DVD Ripper ,u mnie na c2d 2ghz i 2 gb ram,ripowanie dvd do avi trwa od 30-50 min i nieźle to potem wygląda ,musisz sobie znaleźć optymalne parametry ,ciężko powiedzieć który jest najszybszy,najlepszy itd.

Hej,

Różnica między górną i dolną granicą dość spora, ale zapewne wynikająca z długości materiału… :slight_smile:

Zawsze testować można na kawałku filmu - ja do tego swego czasu używałem reklam początkowych. 30 sekundowy materiał dawał porównanie w poszczególnych ustawieniach kodowania pliku finalnego.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus , tak jest ,i jeszcze jest to zależne oczywiście od ustawienia jakości dźwięku/rozdzielczości itd.Co do testowania na kawałku,też tak robię .Dochodzi to 5/10 procent i patrze ile mega i jaki ogólne efekt.