Szybkie łącze a wolny internet


(Bartoszfit) #1

Witam od 5 dni mam internet światłowodowy (wifi w domu)
Na wszystkich laptopach w rodzinie (4) tylko mój ma internet że filmiki na yt w jakosci 240 nie chcą sie odtwarzać , po włączeniu komputera przez pierwszą minutę mogę oglądać w jakości hd 1024 i pasek załadowania znacznie wyprzedza pasek oglądania , lecz po paru minutach wszystko wraca do normy i znowu ledwo da się oglądać w jakości 240 kto mi pomoże to mu zapłacę . Męczę się z tym 2 dni już i nic nie mogę zdziałac proszę o pomoc !!

Czy to wina ustawień routera? (Edimax 802.11n Draft 2.0) - to mój router 


(Longhorn2009) #2

Możesz połączyć się na próbę przewodowo z routerem, aby wyeliminować ewentualny problem z kartą wifi. Jeśli przy połączeniu przewodowym również będzie tak samo to sprawdź w menadżerze zadań czy nie masz nadmiernego obciążenia sieci w spoczynku, gdy akurat nie korzystasz z internetu. Zbyt duże obciążenie łącza sugerowałoby działanie obciążającego programu w tle lub infekcje wirusem.


(XMan) #3

jw.

Nie piszesz jaki posiadasz system bit?

Sprawdzałeś na innych przeglądarkach ?

Sprawdzałeś na innych DNS-ach:

Google
8.8.8.8
8.8.4.4

lub Open
208.67.222.222
208.67.220.220

Obciążają łącze :slight_smile:

Sprawdź dodatkowo:
Zmniejszanie pingu w grze, optymalizacja łącza

Odnosi się również do optymalizacji łącza  :wink:

System od czasu do czasu jest czyszczony jakimś programem np. CCleaner?
Może już zaśmiecony i niedługo nie będziesz mieć internetu :frowning:
 

 

 


(maciejnet) #4

Napisz od jakiego operatora masz światłowód? Ewentualnie jaka opcja prędkości download/upload. Wykonaj traceroute do serwerów youtube i wklej wynik. Pomocny okaże się WinMTR.


(Bartoszfit) #5

to tak mam windows 64 bitowy windows 8 , prędkość uploadu i downloadu na stronach pomiarowyh mam dość dobry około 10 mb i około 5-6 mb

a filmiki nadal nie działają 

  1. tego programu gpedit nie mam na komputerze 

(Dimatheus) #6

Hej,

A co z odpowiedziami na poprzednie pytania zadane przez innych użytkowników? Co się dzieje, gdy połączysz się kablowo do routera? Czy w trybie awaryjnym też pojawia się taki problem? Sprawdzałeś przy ustawieniu innych DNS’ów albo w sytuacji, gdy nikt nie korzysta z sieci?

Pozdrawiam,
Dimatheus


(maciejnet) #7

Hmm operator światłowodowy a tylko 10mbit download i 5-6 upload? Cóż to za operator? Nie podałes za jaka opcje płacisz…


(Bartoszfit) #8

Cześć Sorki za późne odpisanie ale przez jakiś moment wszystko działało ok. , podłączyłem komputer kablem z routerem, i  filmik w jakości 1024 Hd w czytuje się tylko z lekkim wyprzedzeniem na Yt , to i tak słaba jakość prawda ?? , nie radzę sobie z tym jakie kolejne kroki mogę wykonać , przepraszam że nie odpisałem na wasze wiadomości ale część z nich nie rozumiem po prostu proszę o pomoc

Nie wiem za bardzo jak mogę to sprawdzić ale na złączu bezpośrednim internet działa troszkę lepiej filmik w jakości 1024 wczytuje się ale jakoś bez szału szybko

Mam windows 8 64 bity  , nie rozumiem o co chodzi z tymi  DNS-ami mógłbyć coś przybliżyć ??

 

Jak wykonać to traceroute ?? pomożesz


(Longhorn2009) #9

A jak z prędkościami pobierania? Sprawdź jeszcze inne streamingi, np vimeo, Player TVN -u, CDA, twitch itp. Może dostawca ma słabe wyjście na świat lub YouTube ma u niego niski priorytet.

Jak masz możliwość sprawdź jak działa na innych urządzeniach podłączonych pod ten router i internet. 

Traceroute możesz wykonać w wierszu poleceń wpisując np tracert www.youtube.com.

Tutaj poradnik jak zmienić DNS http://www.instalki.pl/demonstracje/internet/11613-windows-7-zmiana-adresow-serwerow-dns.html w win8 wygląda to bardzo podobnie.

Menadżer zadań jak uruchomić już nie będę tłumaczył, to podstawowa wiedza użytkownika Windowsa.


(Dimatheus) #10

Hej,

Co do YouTube’a, to już od dawna nie działa to tak, że od razu wczytuje się całość filmu. Częściej po prostu optymalizuje się wczytywanie filmu, czyli wczytuje się kawałek do przodu i pobiera na bieżąco, by uniknąć przestojów, gdyby coś z łączem chwilowo się stało.

Pozdrawiam,
Dimatheus