Szybkie łącze lecz wolny internet

Pomimo tego, że w teście na speedtest.net mam download=10 Mb/s, filmiki z youtube potrafią się przycinać nawet w 480p. Strony ładują się niezbyt szybko, ogólnie internet wolno działa. Od providera mam prędkość ok. 50 Mb/s, na routerze wifi tracę te 40 Mb/ s (!) pomimo bardzo dobrego sygnału. Czy to wina ustawień routera? (Edimax 802.11n Draft 2.0) Internet jest rozdzielany tylko na 2 komputery wifi i 2 na kablu, z czego w jednym momencie najczęściej pracuje 1.

Zauważyłem pewną zależność - filmik na youtube mogę oglądać przez kilkanaście sekund w HD bez wczytywania, lub kilka minut w 360p. Wygląda to tak, jakby jakaś pamięć się zapychała, czy coś.

Hej,

Testy wykonujesz na komputerze łączącym się bezprzewodowo?? Jeśli tak, spróbuj na innym kompie lub na tym samym, tylko podłączając go do sieci kablowo.

:arrow: Jakiego szyfrowania używasz w sieci WiFi??

:arrow: A może sąsiad zakłóca Ci sygnał WiFi nadając na tym samym kanale?? Sprawdź to przy pomocy na przykład NetStumbler’a.

Trochę przejechałem się na urządzeniach sieciowych tej firmy. A możesz podać dokładnie posiadany model??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Szyfrowanie WPA2 AES. Kanał 3, łapię jeszcze wifi na kanałach 1,2 oraz 11. Dokładny model routera podam później.

Takie proste routerki często nawet przewodowo sobie nie radzą z przesyłaniem 50 Mbps bo tam czesto bidne procki montują. Do tego wymagaj ące szyfrowanie pogarsza sprawe. W takim układzie polecam na 6 kanał przeskoczyć.

Jakie masz wyniki w momencie jak bezpośrednio jestes podłączony do ISP ?

pzdr

Coś koło 50 Mb/s download, upload ok 25 Mb/s.

Powiedz jeszcze jaką masz karte sieciową bezprzewodową na której dokonujesz pomiarów ?

Moja karta to Tracer Tenda W302P.

Edit: Niestety po zmianie kanału na 6 jest jeszcze gorzej, wrócę na 3.

Hej,

Sprawdzałeś to przy pomocy NetStumblera?? Trochę dziwne - im większy odstęp od kanałów sąsiednich, tym zakłócenia powinny być mniejsze. Więc przełączenie się na kanał środkowy, powinno polepszyć odbiór. Może są tam jeszcze jakieś sieci, które nadają na kanale 6-tym i tego nie zauważyłeś??

Zgadzam się - spróbuj najpierw przejść na nieco lżejsze szyfrowanie i sprawdź, czy transfer w sieci się poprawił.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Więc jakie szyfrowanie proponujesz?

Zawsze możesz użyć programu do optymalizacji połączenia http://www.softpedia.com/get/Tweak/Netw … STER.shtml

Hej,

Najlepiej zastosuj najsłabsze - na przykład WEP. Jeśli problem wolnego transferu zniknie, to wiemy, co jest przyczyną - słaby układ w samym urządzeniu. Wtedy by zapewnić silne szyfrowanie trzeba będzie po prostu zmienić urządzenie na inne.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ok, dzięki za pomoc :slight_smile: