Szybkie neo 128kb/s na 10mb/s

Witam koleś mi napisał że przyspiesza kompa mowi ze z 128kb/s zwolnil blokade i teraz ma 10mb/s czy to możliwe że tak neta przyspieszył z 128kb/s niby z tego poradnika.

Sposob instalacji modemu Sagem F@st 800 z cFOS (windows). Zrodlo Forum Neostrada.info

1. Odlaczyc kabelek USB modemu, odinstalowac aplikacje neo+, jesli jest zainstalowana, oraz sam sterownik modemu.

2. Ze strony http://www.sagem.com/web-modems/download/modems/w.2.0.18-std.zip sciagnac najnowszy sterownik (2.0.18) i rozpakowac. Otworzyc plik setup.ini w edytorze i dokonac nastepujacych zmian:

DriverType=LAN

(wartosc domyslna: pusta, wtedy modem sie instaluje w trybie WAN, czyli nici z cFOS'a)

[LANATM]

VCI=35

VPI=0 (domyslnie VPI=8, a dla neostrady musi byc 0)

ENCAP=1 (w najnowszej wersji 2.0.18 domyslnie jest 3)

Ustawienia w [WANATM] nie maja znaczenia, poniewaz instalujemy modem w trybie LAN/PPPoE (to jedyna mozliwosc, zeby korzystac z cFOS'a - niektorzy co prawda mowili, ze PPPoE w porownaniu do PPPoA generuje niepotrzebny overhead, ale nawet jesli tak jest, to nie da sie tego stwierdzic empirycznie - wszystko chodzi idealnie i z maksymalna predkoscia)

3. Zapisujemy zmiany, uruchamiamy setup.exe, a po instalacji gdy pojawi sie odpowiedni monit restartujemy kompa. Sprawdzic w menedzerze urzadzen, czy modem na pewno zainstalowal nam sie jako "USB ADSL *LAN* Adapter". Uruchomic DSL-Monitor, nacisnac ALT-D i sprawdzic, czy w zakladce CONFIG mamy VPI=0, VCI=35 i Encapsulation=Bridged VC MUX. Jesli tak, mozna zainstalowac cFOS NT/2k/XP/2k3 lub 95/98/ME aktualna wersja 5.24. Program jest w 45-dniowej wersji testowej.

4. Instalacja jest w sumie bardzo prosta, wybieramy wolny port COM (nie ma znaczenia ktory, byle by byl wolny - portow zajetych nie mozna wybrac), a we wlasciwosciach polaczenia podajemy nasz login/pwd do neo i na pulpicie pojawia sie skrot do polaczenia o nadanej przez nas nazwie. Warto przeprowadzic automatyczna optymalizacje polaczenia - ustawia m.in. optymalne MTU. Program sam o to pyta.

Jesli zalezy nam na mozliwie najszybszych pingach do grania w sieci, w pliku config trzeba dopisac odpowiednie porty UDP, ktore maja otrzymac najwyzszy priorytet. Jest to wyjasnione w FAQ na www.cfos.de (rowniez po angielsku)

I juz mozemy sie cieszyc neostrada bez zaciagnietego hamulca recznego.

Jesli nie czujesz sie na silach aby samemu dokonywac zmian w pliku setup.ini lub jestes zbyt leniwy ;) mozesz sciagnac sobie gotowy plik, wystarczy go podmienic z oryginalnym.

Serwer 1: setup.ini (2.0.18) lub Serwer 2: setup.ini (2.0.18)

Ewentualnie zamieszczam rowniez kompletne paczki sterownikow:

Serwer 1: 2.0.3, 2.0.11 oraz 2.0.18 Nowosć.

Serwer 2: 2.0.3, 2.0.11 oraz 2.0.18 Nowosć


Uwaga! Sterowniki skonfigurowano dla usługi Neostrada!

Informacje na temat najczęsciej występujacych problemow znajdziesz na stronie Sagem

Potem dał dowód ale czy to mozliwe o co chodzi

http://img365.imageshack.us/img365/2769 … ada9db.jpg

a świstak siedzi za kradzione sreberka

jeśli by tak można było to nikt by nie brał neo 512

Hm… a niby jak to ma działać? Ograniczenie jest wprowadzone na użytkownika w centrali a nie przy sterownikach. Pozatym łącze tepsy pracują maxymalnie z prędkością bodajże 6Mb/s

jest gdziś ja to zrobi Thomsomie Speedtouch (Neo 320)

tez o to pytam:)bo mam thomsona speed tuch 330 i neo 320

JA nie wiem tylko pytam was widziłem pisało u niego ze zrobił tak ale czy to prawda.

Eh, jacy ludzie sąnaiwni.

Ile Wy macie lat że w takie bajki jeszcze wierzycie? 10? 12?

A czy na screenie te 10Mb/s to nie jest czasami przepustowość karty sieciowej :?

mówi że

ale zrobiłem że modem z nostrady robi za kartesieć

Co to za koleś był?

Człowiek ma łeb na karku.

Pewnie zarabia miliardy swoimi genialnymi radami zwiększenia przepustowości neo. :hahaha:

To słaby transfer ma u mnie pisze 11 Mb/s a ściągam max. 60 kb/s :hahaha: Koleś szuka jeleni,na screnie widać przepustowość karty sieciowej.

Tłumacząc to inaczej:

Człowiek biegnie z prędkością 10km/h - czy to możliwe, aby człowiek(neostrada) biegnął z prędkością 180km/h??

Chyba raczej nie :?

może na allegro sprzedaje? :smiley:

hee cos Wam pokażę

e08b4060c702250fm.jpg

Witam , poczytajcie tu http://www.turbokrecik.info/index.php?go=7

Może to nie kit . Pozdrawiam :smiley:

Ale to kazdy kto ma sieciówkę tak ma :smiley:

mateo515 , skoro się upierasz, że to możliwe, sprawdź to może empirycznie?

JA mam router ale i tak mu nie wierze.

Chyba upadliscie nagłowę za przeproszeniem.

Żadne sztuczki wam nie pomoga a to jest oznaczenie karty sieciowej.

Dopóki ci na centrali TP nie podniosą prędkosci to przenigdy miał 10 mbit miał nie będziesz.

Taaa… a moja nagrywarka po zmianie biosu przekracza bariere dźwięku - jak się rozkręci, to ryk słychać w sąsiednich blokach :hahaha:

Ciekawe…

Wystarczyło by tylko wiedzieć, że w technologii ADSL 3 można uzyskać 6,144 Mb/s lub 8,448 Mb/s, na odległość nie większą niż 2,5 km. Z czego TP oferuje tę niższą opcje.

Ponadto ograniczenie prędkości jest realizowane przez odpowiednią konfiguracje portu …nie wspomnę nawet o serwerze autoryzacji - tak więc żadne takie debilizmy nie pomogą zwiększyć tej prędkości!

A co do dowodu …ciekawe na jakiej prędkości synchronizuje mu się modem ?? :stuck_out_tongue: