Szybkie pobieranie z listy ulubionych programów


(andrewi) #1

Podczas HotZlotu rozmawiałem trochę na szybko z Docentem o tej propozycji jednak wtedy mogłem ją trochę chaotycznie przedstawić dlatego opiszę ją tutaj i jednocześnie poddam ją weryfikacji czytelników forum. Moja propozycja to stworzenie możliwości szybkiego pobierania programów w najnowszych wersjach z listy ulubionych programów. Po co coś takiego? Często zdarza mi się naprawiać komputery a w związku z tym na dysku zewnętrznym mam folder z instalkami programów. Przed każdym wyjściem czy wyjazdem do kogoś komu mam naprawiać komputer aktualizuję ten folder. Na chwilę obecną wyglada to tak, że wchodzę na listę swoich ulubionych programów, sprawdzam po kolei datę ostatniej aktualizacji i na nowych kartach otwieram programy, które w moim folderze instalki są nieaktualne, później z każdej karty pobieram programy. Jest to stosunkowo często bardzo czasochłonne a możnaby ten proces usprawnić np. dodając do listy ulubionych programów przycisk pobierz. Bardziej rozwiniętą formą mojej propozycji byłby program, który na bazie listy ulubionych programów sam porównywałby wersje instalek znajdujących się na dysku i wersje na serwerze DP i sam pobierałby i nadpisywał stare wersje. Wydaje mi się, że nie tylko mi takie usprawnienie by bardzo pomogło w pracy :slight_smile:


(Vanshei) #2

dobry pomysł, przydał by się taki szybki download bez klikania po sto razy zanim się dotrze do przycisku pobierz :slight_smile:

i od siebie dorzucę stronki, również przydatne po formacie :wink:

http://ninite.com/

http://poformacie.pl/


(Drobok) #3

Moim zdaniem nie przedstawiłeś tego chaotycznie, nie widzę różnicy między twym postem a zlotem :slight_smile: Również uważam, że byłoby to fajne :slight_smile:


(wieszak) #4

Trzeba przyznać, że to dobry pomysł.

Wszystko nowe i pod ręką , za przysłowiowym jednym kliknięciem =D>


(Ufolec) #5

Miałem napisać taką aplikację dedykowaną dla dobrychprogramów, jednak inny użytkownik przygotował to wcześniej, więcej info pod tym linkiem:

http://www.dobreprogramy.pl/Tak-powinie … 35964.html

a bezpośredni link do pobrania aplikacji - tutaj. :slight_smile: