Szybkie przegrzewanie laptopa

Witam. Piszę z następującym problemem. Mój laptop bardzo szybko się przegrzewa, gdy gram w grę “World of Warcraft”.

Gdy serfuję po internecie również się grzeje, ale nie aż tak, ale gdy włączę grę, świeżo włączony laptop pochodzi do 30min-1h.

Laptop spełnia wymagania sprzętowe. Na narożnikach mam odstęp od biurka ok. 4 cm.

Jeżeli będzie trzeba podać jakieś inne informacje to podam.

Po pierwsze -jakie masz temperatury ?

Po drugie - jak brudny układ chłodzenia to wyczyść.

Po trzecie - jak czysty układ chłodzenia to obniż taktowania rdzenia procesora przez ThrottleStop (o ile to jest Intel)

Po czwarte - jak czysty, się grzeje bardzo i i to nie intel tylko AMD to nic nie poradzę (jak się spali a jest na gwarancji to wymień na nowy)

Po piąte - pozdrawiam.

Po szuste - jak chcesz coś sie dowiedzieć o ThrotleStop (jak to zrobić o ile masz oczywiście intela) to pisz a Ci napisze, ba nadaremnie pisac mi się nie chce.

Mam Intel Core 2 Duo.

Czyścić to nie wiem bo jak odkręciłem te klapki to tam jeszcze jakieś inne blaszki były (nie zbyt się na tym znam i nie chce czegoś popsuć)

No temperatura na pewno jest wysoka, ta wbudowana myszka jest czasem bardzo ciepła

Ustawienia grafiki w grze zmniejszyłem (na tyle żeby nie zrobić z gry Tibii)

Jeżeli mógłbyś to powiedz mi coś o tym programie.

W przypadku tej gry śmiało możesz zmniejszyć taktowani rdzenia:

To tak:

ściągasz:

http://www.techinferno.com/downloads/?did=1

patrz na stronie:

http://forum.notebookreview.com/windows … uo-20.html

rozpakowujesz:

uruchamiasz i najpierw spróbuj ustawić Clock Modulation na 50% (uwaga jak by było nieaktywne to trzeba zaznaczyć przejść do profilu 2 i wrócić bo czasem tak jest)

wciskasz SAVE

zobaczysz jak ci chodzi gra

możesz jeszcze pokombinować z ustawieniami Cipset, Multiplayer i zmniejszyć napięcie do momentu żeby ci gry nie cięło

oczywiście żeby program działał za każdym razem musisz go uruchamiać

Możesz sobie stworzyć cztery profile

U mnie działa super

Ma Kings Bouty temperatura GPU była 90 °C a CPU 70 - teraz wszystko chodzi jak chodziło a jest 65/45 °

A przy okazji dziwię się że na dobrych programach nie ma tej aplikacji (ani nie trzeba tego instalować, ani nie przeszkadza w systemie, jest super)

No i możesz sobie ustawić pokazywanie temperatur i nawet rejestrowanie

Może coś pomogłem ?

Jeszcze jedno pamiętaj o włączeniu na przycisku TURN ON/OF i ustawieniach w opcjach czy ma wracać do normalnej pracy po wyłaczeniu programu czy nie

Bardzo mi pomogłeś

Wczoraj grałem nawet 4h i temperatura była mniej więcej stałą (77-81 *C), raz tylko wynosiła 98 *C :o

Jednak na takich większych zbiorówkach, gra się ostro tnie.

Ustawiłem :

  • Clock Modulation 50%

  • Cipset zmniejszyłem chyba o 1 kliknięcie

  • Multiplayer tak samo, o jedno kliknięcie

( nie mam włączonego laptopa i nie mogę podać dokładnie )

czy powinienem coś zmienić w opcjach gry, czy w tych ustawieniach, żeby gra chodziła szybciej ?

Multiplayera nie zmniejszaj bo ci będzie cieło a nie ma to większego wpływu na temperaturę bo to jest tylko mnożnik zegara

Może zmniejsz napięcie na procesorze (VID)

Musisz pokombinować z ustawieniami. Przy różnych grach jest inaczej. To jest kwestia doboru ustawień do danej aplikacjach

Ja mam ustawione tak:

Clock 87,5

Chipset 50

Multiplayer 10 (czyli u mnie max)

zaznaczone Power Saver i Disable Turbo

i VID na 1V

zmieniam tylko Clock pomiędzy 100 a 75

Mam Core 2 Duo

Cieszę się że Ci pomogłem :smiley:

A tej gry nie mam wie nie podpowiem Ci ustawień

Zanieczyszczenie się zbiera w miejscu gdzie wiatrak wydmuchuje powietrze ja sam 5 razy czyściłem przez 3 lata więc jak się obawiasz że coś uszkodzisz to serwis , bo uszkodzisz w końcu lapka :slight_smile:

Pysiu ma rację. Używanie ThrotleStop ma sens tylko gdy laptop jest czysty i nadal się grzeje. Ja swój czyszczę co 3 miesiące. Tylko u mnie to jest prosta sprawa bo mam ARISTO. Odkręcam 2 śrubki i cały wentylator ma na wierzchu. Wystarczy tylko dmuchnąć sprężonym powietrzem.

Jest sposób na przegrzewające się laptopy. Istnieją specjalne samoprzylepne gumki, które dopasowują się do każdego laptopa. Ich koszt to około 2 zł za sztukę. Poprawiają cyrkulację powietrza zwiększając prześwit pomiędzy laptopem, a biurkiem czy stołem. Powoduje to zmniejszenie temperatury w laptopie, wydłuża więc wydajność i żywotność. Mogę podać informację odnośnie firmy pisać na maila hahaha182@poczta.fm. Albo po prostu poszukać na allegro gumowych nóżek do laptopów.