Szybkie przejście na win 10 i problem

witam
Jak w tytule miałem błyskawiczne przejście na W10
ponieważ stary system w7 odmówił dalszej współpracy.
Po ekranie startowym pojawiał się tylko czarny ekran i kursor a że nie dało się nawet wejść do trybu awaryjnego tylko z uporem maniaka chciał się sam naprawić dałem mu kilka godzi ale sam też nie dał rady .
więc niewiele myśląc a mając w10 i nowy dysk szybko go zamieniłem zainstalowałem i podpiąłem stary dysk myśląc że coś z niego odzyskam
i tu się zastanawiam co dalej :thinking:

  • nowy dysk zainstalował W10 w partycji C

  • pojawił się dodatkowa partycja “zastrzeżone przez system” D: w którym znajduje się tylko pusty katalog win i temp z pojemnością 100mb ale oby dwa mogę usunąć więc jest to zapewne jakaś partycja która była na starym dysku

  • dodatkowo dysk lokalny F z odmową dostępu

  • i dwie partycje G i H ze starego dysku

ale brakuje mi jeszcze starej partycji C: z 200GB do której chciałbym jakoś dotrzeć
czy nie ma tam czasem w jakimś katalogu tego co było na pulpicie
jest jakaś możliwość aby podejrzeć tą partycje zamienić jej nazwę z C na na przykład K i po sformatowaniu używać dalej

Powinieneś ją zobaczyć w systemowym Zarządzaniu Dyskami. Tam nadać literę inną niż C i powinna być widoczna w “Tym komputerze”. Po tym możesz z nią robić co zechcesz.

Nie usuwaj partycji, jeśli nie masz pojęcia do czego służą. Najpierw sprawdź w „Zarządzanie dyskami” jakie litery nadał Win10 partycjom na poszczególnych dyskach. Możesz nadać sobie uprawnienia dostępu do partycji F (to pewnie systemowa C: starego dysku)
Prostszym sposobem jest pobranie Kaspersky Rescue Disk, nagranie go na bootowalny nośnik i uruchomienie go po restarcie
Po uruchomieniu kasperskiego (boot) i zamknięciu skanera, uzyskasz dostęp do wszystkich partycji na zamontowanych dyskach . Możesz szukać i kopiować z dowolnej partycji na dowolną partycję.
Dane ze starego możesz skopiować na dysk zewnętrzny(pena?), choć w razie braku takowych, można i na partycje nowego dysku.

Astor tego co piszesz nie potrafie zrobić choćbym chciał ale zmieniłem nazwe partycji na Z:

sławku twój sposób działa choć ma jeden mankament nie nie mam nośnika 50 gb aby zrzucić dane
podpowiedzcie proszę jak uzyskać dostęp z poziomu w10 to wtedy przerzucę na inną partycje

Skoro zmieniłeś literę partycji na Z, to przecież można to zrobić tylko w systemowym Zarządzaniu Dyskami, więc tam musiałeś być.
Jeśli tak, to w tzw. “Ten komputer” powinieneś już widzieć ową partycję Z (około 200 GB) i zrobić z jej zawartością co chcesz.

Skoro KRD jest be.
https://www.google.pl/search?client=opera&q=uprawnienia+dostępu+do+partycji&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8
Miłej lektury.
Również dla Astor44.

Nie do końca KRD jest złe bo wkońcu doszłem do tego że z poziomu krd moge poprzenosić dane na inną partycje i tak też zrobiłęm
tyle że dalej jest brak dostępu do tej partycji tak astorze byłem z zarządzaniu dyskami i niby pododawałem uprawnienia ale albo coś źle zrobiłęm albo coś bo dalej odmawiało dostępu

Niestety, dziedzina uprawnień dostępowych, to dla mnie czarna magia. W tych sytuacjach wykorzystuję pewną aplikację pn. “Tweaking.com-Windows Repair”, ale opis użycia tego programu przekracza moje siły. W każdym razie program pozwala na reset uprawnień dla całego systemu operacyjnego.

1 polubienie

Pokaż okno zarządzania dyskami i napisz do której partycji nie masz dostępu. Oraz jakie dane z tej partycji są Ci potrzebne.

1 polubienie