Szybkie przełączanie miedzy systemami (Vista,XP)

Siemka! Jest jakis program do przełączania miedzy 2 systemami? Tzn. jestem na Viście włączam program klikam żeby się uruchomił XP’k i komp sie restartuje i włącza XP’ka i na odwrót??

W ogólnie nie rozumiem po co Ci na jednym komputerze XP i Vista?! :expressionless:

Jak koniecznie potrzebujesz mnieć jedno i drugi, to już ja tam wolałbym mieć na komuterze np Vistę, a XP bym uruchamiał w Witrualu (np. w VirtualBox, albo Virtual PC)

A jeśli chciałbyć mnieć wybór co ma bootować zaraz po uruchomieniu to… takie rzeczy tylko w Linuxie :wink:

W SUSE Linux jedynie jest taka opcja (wbudowana w system).

…a program być może pod windę jest :slight_smile:

kamil_w , po to, że ja sie przesiadłem na Vistę, a brata nie moge do tego nakłonic i siedzi ciągle na XP’ku :stuck_out_tongue:

rokko , ale już kiedyś widziałem taki programik który przełączał między dwoma systemami pod windą tylko nie moge skojarzyc gdzie to widziałem :frowning:

Łukasz14 , no wiem, że jest, tylko szukam i szukam, a tu nic konkretnego nie ma.

rokko , a wiesz jak ta opcja nazywa się w Linuxie?

Nie mam teraz SUSE na kompie (czekam na najnowszą stabilną wersję), opcja przełączania znajdowała się w menu start suska.

rokko , aha ,jakbyś poszukał byłbym bardzo wdzięczny.

Łukasz14 , nie ma takiego programu albo ja dziś nie jestem w formie :wink:. Nic w sieci nie ma tylko sporo opini, że to niemożliwe do wykonania (na windowsie).

rokko , ale ja już taki program posiadałem kiedyś do przełączania Windy 98 i XP’ka.

Jest taki program - nazywa się Boot Switcher 2.0, jednak nie obsługuje Visty. :frowning: Wirtualizacja XP na Viście byłaby lepszym rozwiązaniem.

Morphdreamer , tylko, że ja mam wszystkie ustwania i wszystko zainstalowane na XP’ku więc bez sensu by było teraz obsługiwac Virtualnego XP’ka…

Gdy zainstalujesz vmware to możesz wirtualny system ciągnąć z dysku - tak jak masz zainstalowany, zachowując wszystkie ustawienia :smiley: .

Kamil432 , tylko, że bratu taki sposób nie odpowiada :stuck_out_tongue:

Nic pozostaje przełączanie ręczne tzn. reset kompa i włączenie odpowiedniego OS’a :frowning: