Szybkie rozładowywanie baterii bo resecie telefonu

Witam, kilka dni temu postanowiłem po nieco ponad roku użytkowania wyczyścić swojego Sony Ericsson Live with Walkman i sformatowałem mu całą kartę pamięci łącznie z pamięcią telefonu i od tamtej pory mam duży problem z baterią. Rozładowuje się ona już po niecałym dniu użytkowania… Ostatnio sprawdzałem jeszcze wieczorem stan baterii i było 47% (co i tak było mało po rano był naładowany do 100%) a rano już był wyłączony, bo całkowicie się rozładował. Dodam, że przed formatem nie było takiego problemu, bateria trzymała 2-3 dni nawet gdy nie uzywałem go zbyt wiele. W procesach mam, że aż 66% pamięci zżera sam Android, ale nie wiem tak naprawdę co może być przyczyną, zainstalowałem tylko niezbędne aplikacje. Będę wdzięczny za pomoc :slight_smile:

Jedną z możliwości jest aktualizowanie oprogramowania a modem pobiera trochę energii.

Gdyby to było przyczyną to po aktualizacji wszystko wróci do normy.

Inną przyczyną może być jakiś program pracujacy w tle, mimo braku takiej potrzeby.

Jaką masz wersję systemu Android? Wydaje mi się, że po prostu po fabrycznym resecie telefon jakby musi się “zsynchronizować” z baterią, czyli musi przeprowadzić pomiar jej parametrów i na ich podstawie zarządzać energią. Takie zjawisko ma miejsce po każdym wgraniu nowego softa, a także często po przywróceniu ustawień fabrycznych. To powinno wrócić do normy. Miałem podobnie ze swoim LG L9. Po wgraniu czystego niebrandowanego ROM’u też przez pierwsze 2-3 ładowania trzymał mi tak dziwnie krótko, ale potem sam się ustawił. Tak mi się wydaje, że to może być tego zjawiska wina. Ewentualnie jeżeli telefon ma grubo ponad rok to możliwe, że bateria już zaczyna niedomagać. Miałem ten model z rok temu i mi wytrzymywał maksymalnie 2 dni jak go prawie nie dotykałem, a przy normalnym użytkowaniu z transferem odłączając o 7 rano podłączałem go o 19:00. 

Mam wersję 4.0.4 a telefon resetowałem jakiś tydzień temu, więc był ładowany już kilka razy, może jeszcze trochę potrzebuje. Nie wierzę, że to coś z baterią, bo jak mówię nawet zaraz przed formatem trzymał jakieś 2-3 dni, a uzytkuję go podobnie.

A jak z ustawieniami? Jasność ekranu nie jest zbyt wysoka? Transfer lub WiFi wyłączone? GPS też? Synchronizacja? Tryb 3G/2G? Te ustawienia są bardzo ważne dla czasu działania baterii.

Dokładnie sprawdz ustawienia.Wyłacz aplikacje w tle. Sieci ustaw tylko GSM. 

Jeżeli włączysz wszystko co możliwe to nic dziwnego, że w ciągu kilku godzin rozładujesz telefon. Możesz wspomóc się takim bankiem mocy http://www.ebaterie.pl/bank-mocy-zewnetrzna-bateria-5200mah-apple-nokia-samsung-p-905431.html

Jest to zewnętrzna bateria do której możesz podłączyć Sony Ericsson Live with Walkman. Wydłuża możliwość pracy na nim nawet 10x.