Szybkie szukanie Google w Operze 10.51

Witam! Mój problem dotyczy używania okienka “szukaj używając Google” w prawym górnym rogu przeglądarki. Otóż wpisuje frazę którą chciałbym znaleźć, lecz po naciśnieęciu “enter” lub kliknięciu na lupę, nie ma reakcji ze strony Opery;/. Gdy włączę Google w normalnej karcie, to wszystko śmiga, ale nie mogę korzystać z tego szybkiego wybierania ;/ to samo dotyczy m.in. Binga… Ten sam problem istniał też we wcześniejszych wersjach Opery, które miałem zainstalowane wcześniej, teraz jednak zamierzam przesiąść się na 10.51 ale ciągle jest ten sam błąd… Można to jakoś naprawić? Mój system to Vista Ultimate.

Spróbuj naprawić instalację, w folderze Opery kliknij instalator i zaptaszkuj “napraw”.

Jeśli to nie pomoże, proponuję czystą instalację

http://help.opera.com/Windows/9.64/pl/backup.html

dodane :

przed nową instalacją włącz Opera Link

Wejdź w Google i w miejsce gdzie się wpisuje tekst kliknij prawym przyciskiem myszki, wybierz (z otwartego menu) UTWÓRZ wyszukiwarkę i postępuj w/g opisu.

W ten sposób utworzysz inne wyszukiwarki.

niestety ani jedno ani drugie nie pomogło, problem jest dalej, w ogóle nie dziala to okienko ;/

preferencje->wyszukiwarka->google

prawdopodobnie usunales prawidlowy adres i wpisales zwykle google.pl

wklej to http://www.google.pl/search?q=%s&sourceid=opera&num=%i&ie=utf-8&oe=utf-8

oznacz ptaszki przy obydwu Ustaw…

u mnie pomoglo

Podpowiem jeszcze, że szybko w gogle możesz szukać wpisując słowo lub frazę normalnie w polu adresu.

Wpisujesz na przykład koala i wciskasz enter i otwierają się wyniki Google do słowa koala.

Równie szybko można szukać z dowolną wyszukiwarką, nawet tą na vortalu dobreprogramy - wystarczy tylko dodać ją jako wyszukiwarkę, ustawić słowo kluczowe. :slight_smile:

owszem gdy macie wpisany poprawny adres wyszukiwarki w ustawieniach - o tym pisalem wyzej, przerabialem to, wpisanie tylko google.pl powoduje ze wpisanie w pasku adresu lub w okienku wyszukiwania po prawej stronie u gory i wciskanie enter nie daje efektu

@foxof

Witam :slight_smile:

W pasku adresu wpisz opera:about

Podaj liczbę z pozycji Build

3315