Szybkie wyłączanie obrazu w projektorze


(Pbmakowiec) #1

Nie wiem czy to dobry dział, jak coś to mnie poprawcie.

Otóż jest laptop - jakiś HP pavilion, nie wiem jaki nawet za bardzo, w każdym razie jeden z nowszych. Będzie on podłączony przez złącze VGA z projektorem. Wyświetlane będą filmy. Problem polega na tym, że nie może być widać jak zmieniam filmy. Potrzebuję wygasić obraz na projektorze, ale tak żeby ekran komputera pozostawał włączony. Przełączanie wyjścia ekranu (FN + F4) nie wchodzi w grę, gdyż będzie to widoczne w projektorze, a po wyłączeniu projektor zacznie poszukiwać wejścia obrazu informując o tym odpowiednim obrazkiem. Więc czy jest jakaś szansa na to? Laptop ma kartę graficzną nVidii. Potrzebuję odpowiedzi jak najszybciej - najlepiej jeszcze dzisiaj.

Z góry dzięki :wink:


(Piektor) #2

Nie wiem czy pomogę, ale spróbuję.

Ja pracuję od czasu do czasu (praca dorywcza - obsługa konferencji) na dwóch laptopach podłączonych jednocześnie do jednego projektora za pomocą - przełącznika sygnału vga - koszt takiego urządzenia od 40 zł wzwyż.

Według mojego mniemania wystarczy jak podłączysz projektor przez takie urządzenie nie wykorzystując drugiego wyjścia na laptopa.

Wklep w wyszukiwarkę "przełącznik sygnału vga"

ja osobiście pracuję na urządzeniu - ATEN VS-291


(SilberPunkt) #3

Nie możesz utworzyć playlisty z filmami? Wtedy zaraz po odtworzeniu jednego filmu będzie odtwarzany kolejny.

:roll:


(Pbmakowiec) #4

@ Piektor - nie mam czasu żeby kupić przełącznik.

@ SilberPunkt - między filmami musi być przerwa, ale... jest to jakiś pomysł ;]


(SilberPunkt) #5

Przerwę można zrobić na wiele sposobów: od zwyczajnej pauzy (ale czasami trudno jest trafić we właściwy moment) po umieszczenie w playliście krótkich kilkusekundowych filmów wyświetlających np. logo firmy/produktu albo po prostu czarny ekran.

:roll:


(lith) #6

A nie lepiej zamiast klonowania obrazu dać 'rozszerz' i na projektor wrzucić programik do odtwarzania w fullscreenie, a folder z filmikami czy playliste zostawić na ekranie lapka

Btw... jako wygaszanie projektora spotykałem się z czarnym slajdem odpalanym w fullscreenie.. ale tak sobie to wyglądało... taki filmik można po prostu zakreskować z lapka, a na projektorze mieć ustawiony czarny pulpit.

edit:

Taki efekt jest (tyle, że zamiast monitora projektor ;p). Na pewno da się to dopracować jeszcze... tak na szybko pokazuję o co mi chodzi.


(Pbmakowiec) #7

Hehe, dzięki za wszystkie pomysły. Ratujecie mi cztery litery :wink:. Któryś zostanie sprawdzony już dziś o 19.00 :slight_smile: