Szybkie zamykanie

(Czaszi) #1

Zeby system sie nam szybciej zamykal:

1. Robimy nowy skrot

2. W skrocie wpisujemy: shutdown.exe -t 0 -f -s (dla xp i 2000) dla 2000 i 2003 server myslniki (-) zastepujemy slashami (/).

Powoduje to zamkniecie systemu po "t" sekundach z zmuszeniem "f" aplikacji do zamkniecia (nie trzeba czekac na zamkniecie) oraz zamkniecie systemu "s"

Polecam w Run->cmd (konsola) polecenie shutdown /?

Mozna nim zamknac(-s), zrestartowac (opcja -r), wylogowac(-l lub bez) i np wywolac jedna z funkcji o okreslonej godzinie. Jest tam tez pare innych opcji.

(pazdzioch) #2

Dziala mi to pod XP, Komp zamknął sie błyskawicznie, wczesniej mi sie długo zamykał :slight_smile:

ale czy ten skrót potem nie spowoduje wolniejszej pracy komputera??

(system) #3

Nie spowoduje. Niby dlaczego miałby :?:

(Daniel Curylo) #4

Przepraszam gdzie za takie pytanko ale jaki to jest skrót i gdzie go robimy :lol: :lol:

(pazdzioch) #5

no tak jak jest tan napisane,ja sobie zrobilem ten skrut na pulpicie

(pietras) #6

Jak chcę utworzyć skrót to tworzy mi się plik o nazwie skrót i nic więcej nie można z nim zrobić. Kiedyś od razu otwierał się kreator robienia skrótu :?

(Czaszi) #7

Jesli chodzi o skrot to musi on sie odnosic do pliku shutdown.exe

Na przyklad:

Taki skrot powinien nam zamykac windowsa.

(Existence) #8

Klikacie prawym przyciskiem myszki na pulpicie:

Nastepnie Nowy ---> Skrot. Dla XP i 2003 powinien utworzyc sie kreator,

niewiem jak jest z 98. Pozniej w polu wpisujecie to co podal kolega:

Zas jezeli nie otworzyl Wam sie Kreator, to po utworzeniu skrotu nalezy

kliknac na niego prawym przyciskiem myszki --->

Wybrac Wlasciwosci i tam wpisac to co wyzej.

(Kos@) #9

Przecież da się edytować rejestr , tak aby komp z menu start sie szybciej zamykal:

HKEY_LOCAL_MASCHINE/System/ControlSet001/Control i wrtość "WaitToKillServiceTimeOut" przestawiamy na "100" (wartość wyrażona w milisekundach). Możecie próbować z inną wartością ale ta jest podawana jako "bezpieczna" i tylko z niej korzystam.

(Asterisk) #10

W dziale Sprawdzone Porady zamieszczamy post zgodnie

z jego Regulaminemz Regulaminem.

W zwiazku z jego ewidentnym naruszeniem - przenoszę

do Działu Problemy.

(Nlukasn) #11

Czaszi, szkoda tylko, że nie zaznaczyłeś, że jest to cytat i nie ty to napisałeś (mogłeś podać źródło), Już to gdzieś widziałem

(Kos@) #12

Coś mi się chyba przed oczmi mnoży...

Proszę zwrócić uwagę na mój post powyżej, nie trzeba robić żadnych skrótów, całkowicie bezpieczny i naprwdę dobrze działa. Polecam :smiley:

(Upiur6) #13

Witam

przeczytalem wszystko uwaznie ale mam maly problem. ten problem dotyczy skrotu "shutdown.exe". mianowicie - robie skrot do tej calej aplikacji np. taki - "C:\Windows\system32\shutdown.exe -s" i jest niby wszystko okey ale jak chce juz wlaczyc ten skrot to doslownie na ulamek sekunty pojawia sie okno dosowskie i znika, dalej juz nic sie nie robi (a powinno wylaczyc kompa). jak stosuje ta komende w start-->cmd "shutdown -s to skopo dziala. i moj problem tkwi w tym czemu sie to okno pojawia i znika momentalnie i dalsze reakcji nie ma.

za wszelkie odpowiedzi dziekuje.

Pozdrowka

(Upiur6) #14

w czesniejszej odpowiedzi zapomnialem dodac ze ze strony systemu napewno nie ma usterki poniewaz 3 godziny temu skonczylem przeinstalowywanie systemu (XP)

Pozdrowka

(Marsmo) #15

A może problem tkwi w tym, że zbytnio ten skrót okroiłeś... :roll:

Zwróć uwagę na to, że prawidłowo skrót powinien mieć taki zapis:

C:\Windows\system32\shutdown.shutdown -s -t 0

-f - podawane wyżej przez kolegów można sobie darować :wink:

gdzie -s - to wyłączenie kompa,

a -t - to czas wyłączenia, wyrażany zawsze w sekundach; w tym przypadku 0 - oznacza natychmiastowe wyłączenie.

Ale z kolei, jak kolega pisał w pierwszym poście - w przypadku korzystania z konsoli i polecenia Run->cmd - aby zamknąć sobie kompa - wystarczy skorzystać jedynie z shutdown /?

i dla zamknięcia -> wystarczy w miejsce pytajnika, opcjonalnie wstawić -s!

Czyli niby to samo, ale nie do końca... Brakuje w przypadku utworzenia skrótu - jednego polecenia, właśnie -t , z określoną czasówką.

(Jsawinski) #16

A ja mam taki klawisz na klawiaturze (Power) i dokładnie działa tak samo jak owy prezentowany skrót :smiley: i nie muszę cudować z rejestrem itd. A klawiaturkę mam już kilka dobrych lat. Pozdrawiam :slight_smile:

(Upiur6) #17

Na poczatek dziekuje za szybka odpowiedz.

jak chodzi o ten skrot Pana Waterproof :

"C:\Windows\system32\shutdown.shutdown -s -t 0" to on nie dziala (nie mozna odnalezs pliku C:\Windows\system32\shutdown.shutdown -s -t 0) ale troche go okroilem i dziala, moja okrojona wersja to: "C:\Windows\system32\shutdown -s -t 0"

Pozdrawiam

(Damian) #18

Nie Pana tylko Pani :smiley:

No bo to jest właściwa wersja :smiley: Waterproof musiała sobie coś pomylić :slight_smile:

(Upiur6) #19

Najmocniej przepraszam za moja pomylke Pania Waterproof

Dzieki Damian za zwrocenie mi uwagi.