Szybkie zużycie pamięci, windows7 +cpu

Witam, od tygodnia mam problem z szybkim zużyciem pamięci RAM, przy starcie systemu mam już 1GB zużycia z 4, od razu piszę że nie mam w autostarcie nawalone.

Dziwi mnie też to że temperatura w płycie głównej i ogólnie CPU mam wysokie - nie wiem może takie jest normalne. 

http://imgur.com/WnCNP6N

 

Jak wejdę w procesy, dam wszystkich użytkowników(chodz mam 1) to mam podwójnie procesy a nawet i więcej ss:

http://imgur.com/AKOOY4g

np antywirus 360 total security jest odpalony na System i Mateusz przez co pobiera 2x więcej ramu, może tak jest ale 

to zużycie ramu jest za duże!

 

 

 

Temperatury rzeczywiście są wysokie. Wypadałoby pomyśleć o dodatkowym wentylatorze, spięciu kabli wewnątrz obudowy czy ustawieniu komputera tak, by główna blacha, na której jest otwór wentylacyjny, nie była zasłonięta 8)

Co się tyczy pamięci, to zużycie jest w normie, przy dużej ilości zainstalowanych programów. Opcja, wyświetlająca procesy wszystkich użytkowników, tak właśnie działa :slight_smile:

Może daj screen z zakładki wydajność (z pełnym wykresem) i opisz co robisz, na jakim sprzęcie - to sporo pomoże w diagnozie.

 

Użycie RAM nie jest za duże, zwłaszcza jeżeli wiesz jak zarządzać autostartem. Po to system ma pamięć żeby jej używać. Póki nie ma wyraźnie zauważalnych ubytków wydajności, to ilość używanej pamięci nie powinna wogóle użytkownika interesować, a dążenie do jak najmniejszego jej użycia (chociażby przy użyciu wszelkich “zwalniaczy” pamięci) może paradoksalnie prowadzić do zmniejszonej wydajności z powodu zwalniania pamięci.

Odpalenie procesu dwukrotnie na dwóch różnych userach to też nic niezwykłego, zwłaszcza jak jednym jest System (chyba że jakiś ekspert od 360 S rzuci na to inne światło).

Z kolei ten największy proces, svhost to demon usług windows - mogą w środku siedzieć różne składniki systemu.

 

Dla pewności możesz rzucić logi obowiązkowe i czekać na analizę eksperta.