SZybko grzejący się komputer

Witam już od jakiegoś czasu komputer mi się grzeje i wyłącza myślałem że może być spowodowane tym że nie ma pasty na procku nałożyłem i nadal nic ściągnałem obudowę komp stoi w odległości jakiś 20/30 cm od ścian i nadal się wyłącza. Słyszałem że może to być spowodowane zasilaczem. Więc mam zasilacz niewiem jaka firma ale 230 V. Więc pytam czy to może byc zasilaczem? Aha nie napisałem że grzeje się jeśli w coś gram, np przy TDU Unlimited potrafi sięwyłączyc NFS proStreet, czy Gears of War to nie które gry ale przy tych akurat ostatnio mi siadał.

Parametry mojego kompa to:

AMD Athlon 64X2 Dual 4,8. 2.51 GHz, 2GB RAM

Karta: GeForce 8600GT 256MB

Tutaj mam screeny z HWMonitor:

Spisz dane z tabliczki znamionowej zasilacza i podaj nam je na forum. Podaj Moc i markę, moc jest wyrażona w watach “W” a nie woltach “V” :slight_smile:

Przykro mi ale nazwa zasilacza była podana na plombie, którą musiał rozerwać żeby go wyczyścić. A z przodu przy włączniku zasilacza pisze AC230 V

Te temperatury nie są jakieś tragiczne.

Nie masz przypadkiem w biosie jakiejś opcji która wyłącza komputer po przekroczeniu wybranej przez użytkownika temperatury?

Ewentualnie problemem jest zasilacz który nie radzi sobie gdy pc jest obciążony.

No ja jak dobrze pogram to też mam podobną temperaturę procesora, a mam podobny tylko 4850e i nic się nie wyłącza. Mam jedynie chyba niższą temperaturę grafiki (uszkodzony GF 9800GT), ale 50 stopni też się zdarza, a przy grafice to chyba zadne temperatury

Generalnie mam podobne temperatury (dysku większą) i nigdy nie miałem problemów z wyłączaniem się komputera. Wiadomo, ze nie są one idealnie, ale jak @sadaj72 napisał do tragicznych nie należą.

A jaki masz wiatrak chłodzący procka ?

Jaki masz system? Przeglądnij historie zdarzeń i alertów systemowych.

zainstaluj program OCCT uruchom test procesora na minimum 15 minut napisz co się działo i czy program nie wywalił błędu, podaj jakie miałeś w teście temperatury

Na wiatraku od procesora pisze mi tylko AMD. System XP, a gdzie mogę znaleźć historię tych zdarzeń? Program odpaliłem niewiem czy dobrze zaraz po jego włączeniu kliknąłem ON. Ok po 2 minutach i 28s program przerwał prace z czerwonym “alertem” "Core #1 over maximum value! Value Reachced: 85,5, Max Value 85. Więc co jest granę? Co mam zrobić aby w końcu ten komp chodził tak jak ma chodzić? Gdzie wejść do biosa aby zmienić temperature?

Co masz zrobić?

W końcu kupić normalne, porządne chłodzenie i przesmarować dobrą pastą…

Tylko to jest pewne czy to są Twoje domysły? Bo nie mam zamiaru kupić czegoś a potem się okaże że to nie to.

Nie wiesz jaki masz zasilacz a to może być główny winowajca wyłączania się komputera.

Chłodzenie tak czy siak zmienić powinieneś natomiast nie oznacza to ,ze przez nie wyłącza ci się komputer.

Rozwiązanie: chłodzenie na pewno do wymiany a zasilacz trzeba sprawdzić. Jak masz możliwość to może ktoś Ci pożyczy a jak nie to chyba pozostaje kupno.

ile nałożyłeś tej pasty , nie może być ani za dużo ani za mało ? wyczyściłeś dobrze radiator i wentylator z kurzu ?

temperatura nie powinna generalnie przekraczać 60 stopni

85 to już jest za dużo