Szybko razładowująca się bateria. Gdzie problem?

(Darek Dziuba) #1

Witam

(lordjahu) #2

Spróbuj ponownie uruchomić telefon, najwyżej przywrócić ustawienia fabryczne - może pomoże :wink:

A jak nie to skorzystaj z przysługującej Ci gwarancji.

(Bobej) #3

Możesz też spróbować wgrać oprogramowanie na nowo za pomocą programu Odin. Co z czym się je bez problemu znajdziesz w Google, więc nie ma sensu się rozpisywać. Dodam tylko, że wgrywając oficjalne oprogramowanie dla danego telefonu nie traci się gwarancji.

(Darek Dziuba) #4

powiem szczerze, że nie uśmiecha mi się wgrywanie na nowo oprogramowania…

ściągnąłem program Wakelock Detector żeby zobaczyć co wykorzystuje baterię. Poniżej zamieszczam screeny, może zobaczycie w nich jakieś nieprawidłowości? (pierwszy ccreen to widok ogólny, dwa kolejne to rozwinięcie dwóch pierwszych pozycji):

(manieKMP) #5

Drenowanie baterii według moich doświadczeń może być powodowane przeważnie przez włączoną lokalizację, lub aktywny/rezydujący program, który z jakiś względów się “zawiesił”. W tym ostatnim przypadku miałem tak z Clean Master’em po aktualizacji tabletu z 4.2.2 do 4.4.2, po czym wskazania baterii wariowały przy prawie każdym cyklu rozładowania (przy około 30% baterii aktualny stan potrafił się zatrzymać na prawie dwie godziny by po tym czasie schodzić w normalny sposób, a później gdzieś przy 15-10% rozpoczynać spadek o 1% co sekundę i w niektórych cyklach obniżać %-ty nawet pod podpiętym pod ładowarkę tabletem - tzn. po podłączeniu %-ty dalej schodziły do jakiegoś momentu, by później rozpocząć normalny wzrost). Po odinstalowaniu w/w apki problem u mnie zniknął i bateria rozładowuje się w normalny sposób.

Z tego też względu sprawdziłbym na Twoim miejscu czy na nie masz:

1. Włączonej lokalizacji (jest powiązana z usługami google i na to się ludzie skarżą chyba najczęściej, tym bardziej że niedawno była aktualizacja usług…)

2. Aplikacji, która była ostatnio aktualizowana (chyba że niedawno instalowałeś coś nowego) i przyjżenie się jej/im bliżej, chodzi szczególnie o te, które są aktywne, siedzą w uruchomionych procesach

PS. Proces o UID 1030, według informacji z sieci, ma związek z serwerem mediów, który po części ma zamzadanie podtrzymywanie łączności z siecią (wifi?) więc możliwe, że to on może być sprawcą problemów (wespół z usługami google ;)).