Szybko rosnący plik stronnicowania,jaka przyczyna?

Czy ktos wie może jaka może być przyczyna naglego wzrostu pliku stronnicowania?

Nigdy wcześniej czegoś takiego nie mialem,wczoraj już było dośc duzo bo prawie 800 Mb a dzisiaj jest już 1,08 GB i dalej rosnie,co ma przełożenie na mulenie komputera.

Czy ktoś z was się spotkał z czymś takim? Gdzie szukac przczyny?

dodam że plik mam ustawiony w taki sposób;

Rozmiar niestandartowy

Rozmiar Początkowy 768

rozmiar maksymalny 1536

Ram ma 512 czyli pomnożene przez 1,5 daje 768 .

Pierwszy raz sie spotykam z taką sytuacją.

System Win XP

Zależy w jakim stopniu jest plik stronicowania wykorzystywany, możesz włączyć jego czyszczenie przy każdorazowym wyłączeniu kompa - lecz system będzie się trochę dłużej wyłączał :wink:

Ja bym na twoim miejscu ustawił stały rozmiar pliku stronicowania, przez zwiększanie jego rozmiaru (jak sam zauważyłeś) komp chodzi wolniej na jakieś czystej partycji/partycji z defragmentowanej z dużą ilością wolnego miejsca (aby plik ten miał jeden fragment - jak jest w kliku fragmentach to ten plik naprawdę potrafi spowolnić kompa). Te 1536MB powinno wystarczyć, bo jakby nie patrzeć 512*1,5 czyli 768 to bardzo mało pamięci na pamięć wirtualną i te 512MB ram to także mało nawet jak dla XP-a.

winor_mzt,czyli masz na mysli ustaienie na sztywno 1536 MB?

P.S: dodam że takie akcje to zaczeły mi sie po instalacji Opery10,miałem wcześniejsze wersje i problemu nie było

Zgodnie z tym co podałeś to wszystko zachowuje się prawidłowo. Ale tak jak koledzy wcześniej powiedzieli, najlepiej ustawić stały rozmiar aby zapobiegać niepotrzebnemu, dynamicznemu rozszerzeniu swapu, oraz jego defragmentacji. Może być te 1,5GB. Grunt aby suma Twojego fizycznego ramu + rozmiar swapu była większa niż max. zapotrzebowanie na pamięć operacyjną.