Szybko rozładowuje się smartfon

Witam,
Mam pewien problem, co prawda mam już telefon ponad 2 lata i jest to j52016 Samsunga, i nie narzekam na ten telefon. Raz zawiesił się, ale na krótko. Natomiast wczoraj ładowałem telefon, dziś zobaczyłem, że jest poniżej 50%. Mam dużo aplikacji, a szczególnie apkę do blokowania telefonów, i zastanawiam się, czy to nie ona to spowodowała. Apkę do blokowania numerów mam jakiś czas i nigdy tak nie było, aby poziom baterii spadł poniżej 50%. Owszem, może to być już wina słabej baterii, nie wykluczam. Większość apek zahibernowałem nie używając żadnej dodatkowej apki. Ładowałem wczoraj, mając 23%, zwykle czekam do 15% lub 20%. Też miałem sms, że nie można dodzwonić się, czyli chyba wychodzi na winę apki, która blokowała numery, ale chciałbym Was zapytać, co może być inną przyczyną?

Oczywiście, że może być to wina aplikacji. To, że wcześniej było OK nie oznacza, że po najnowszej aktualizacji apka nie zacznie zachowywać się inaczej - w końcu jeden naprawiony błąd generuje trzy nowe. Sprawdź w statystykach wykorzystania baterii jak zachowuje się ten Twój “bloker”. Zawsze też możesz odblokować podejrzaną apkę i samemu ocenić zachowanie baterii.

Ja nawet apki nie aktualizowałem. Teraz mam usuniętą, a apki jakiej używałem, to taka: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vladlee.easyblacklist&hl=pl&gl=US
Tylko jak znowu będą dzwonić, abym zdecydował się na fotowoltaikę, to mnie szlag trafi.

Przejrzyj wszystkie aplikacje, niepotrzebne usuń. Oczyść system z niepotrzebnych plików, śmieci.
To może Cię “szlag” nie trafi…

Po pierwsze, po co ci ta aplikacja? Nie wierzę, że android nie ma takich funkcji. Osobiście wkurza mnie, jak ludzie instalują takie aplikacje i później wszyscy znajomi dostają spam, nie wiedząc gdzie ich dane kontaktowe wyciekły. Po drugie, w ustawieniach baterii masz chyba raport, które aplikacje pobierają najwięcej prądu?

1 polubienie

“Dzień dobry, informuję, że nie wyrażam/cofam zgodę na jakiekolwiek przetwarzanie danych, w tym “pseudolosowe” generowanie numeru, informuję również, ze to żądanie usunięcia zostało nagrane i w przypadku dalszych kontaktów zostanie skierowane jako materiał dowodowy do GIODO.” :slight_smile:

Tak zawsze robię i nie miałem z tym problemu;)

Aby telemarketerzy nie wydzwaniali do mnie. Za każdym razem dziękuję za rozmowę, to kolejna osoba dzwoni z tym samym. Piszesz o spamie, jakim spamie? Od kiedy apka blokująca połączenia wysyła spam? Jak wiem skąd pobieram apki i na co wyrażam zgodę. Jednak operatorzy zawsze się zasłaniają, że jak nie wyrazi się na to zgody, to droższe rachunki.
Mam w ustawieniach baterii, wykaz aplikacji działających w tle.

I jak bym tak mówił, każdej osobie, to zadziała? Bez sensu. Już wolę blokować numery.

Blokować możesz w samym androidzie, nie potrzebujesz do tego apki, o tym pisałem. I nie twierdzę, że ta aplikacja bezpośrednio wysyła spam, ale może gromadzić dane, bo dajesz jej dostęp do książki telefonicznej.
Później telemarketerzy dzwonią i twierdzą, że numer “wylosowali”, żeby nie przyznać od kogo kupują bazy danych.
Moim zdaniem próbując walczyć w tak nieumiejętny sposób z problemem, tylko go nieświadomie nasilasz.

A faktycznie mam coś takiego. Myślałem, że nie mam.

Wywal facebooka i messengera. telefon dostanie drugie zycie.