Szybkość internetu

Mam z TPSA umowę na dostawę internetu o prędkości 1,3Mb/s. Ta prędkość widnieje w pisemnej umowie. Ponieważ internet strasznie “muli” postanowiłem co jakiś czas sprawdzić jego prędkość np DSL lub Speedtestem. Co się okazuje? Otóż prędkość wynosi ca 300kbit/s Telefonowałem do TPSA na 9393 i tam powiedziano mi, że tyle ma właśnie być. Prędkość 1,3 MB/s jest przed komputerem, a za nim ma być 1/4 tej prędkości. O co to chodzi? Na pasku zadań wyświetla mi się 1,3 Mb/s. Czy to jest prawidłowe? Jeśli nie to co mam robić? Bardzo proszę o pomoc.

Hej.Też mam neo 1.3 przed chwilą mierzyłem tym http://test.sopee.net/index.php moim zdaniem bardzo dobrze mierzy tylko sie zaloguj.Wynik przepustowość twojego łącza to 1.3,morzesz ściągać z internetu z szybkością 134 KB/s.Od roku mam neo i na początku miałem problemy ale pare telefonów i jest ok.

Windows pokazuje nieco więcej tej prędkości niż masz rzeczywiście - miałem Neo 128 kb/s pokazywał 192 kbps, miałem 256 - pokazywał 320, teraz mam 1024 kbps i też mi pokazuje 1.3 Mb/s.

Pewnie Speedtest.pl - kicha jak nie wiem, mi też pokazuje ok. 300 kb/s - wejdź na http://www.speedtest.net - tam mam 1068 kbps :smiley:

Czasem też mi coś odbije z tą prędkością Neostrady, ale jednak zawsze w końcu wyjdę na te swoje zapisane w umowie 1 Mb ;] z dwie godzinki spada w dół, ale potem jest ok :slight_smile:

Najpierw sprawdź tu

, i podaj wynik.

Na to nie patrz, bo to nie jest wskaźnik. Zgłoś reklamację, bo masz o wiele za małą prędkość z tego co podajesz. Było wiele razy na tym forum o przeciążeniach sieci telekomunikacji. Pozostaje tylko oficjalna reklamacja.

128(download)+64(upload)=192(sumaryczna prędkość łącza)

analogicznie:

256+64=320

1024+256=1280(zaokrąglone do 1300)

to chwyt marketingowy TP, pokazywany w programiku do obsługi modemu

Potwierdzam zdania przedmówców. Ja mam 512 a na pasku aplikacji pokazane jest 640. Cała Tpsa

Wszystkim dziękuję za pomoc. Piszecie o różnicach w Waszych przypadkach jest nieznaczna, ale w moim to juz tragedia. :frowning: